- 49%

49% попуст на термомасажери со турманиум од Супер Орто

8900 ден.

4500 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Остануваат:

24
 • Јадранска Магистрала бр. 71Б (Визбегово)

  Одведи ме таму

  070215994

  info@superortho.com.mk

Добивате

Термомасажери со турманиум

 • Гаранција: 1 годинa

Достапни термомасажери:

 • Подлоги
 • Појаси
 • Перници

Опис

Турмалинските производи се достапни во неколку форми и димензии:
-појас
-подлога
перница

ЗАБОРАВЕТЕ НА БОЛКАТА И ПОДОБРЕТЕ ГО ЗДРАВЈЕТО ПРЕКУ ТЕРАПИЈАТА СО ТУРМАЛИНСКИ КАМЕЊА!
Турмалинот е полу-скапоцен камен добро познат по својата неверојатна способност да помага во процесот на одржување на целокупното здравје. Освен што има исклучителен дизајн тој има чудна моќ да стане свој извор на електричен напон и да емитува негативни јони како и долги инфрацрвени зраци.
Уште во 1880 година преку лабораториските експерименти откриено е дека турмалинот генерира електрично полнење. Токму тој полнеж му дозволува на скапоцениот камен да произведе далечни инфрацрвени зраци и негативни јони. Турмалинот може да произведе сопствено електрично полнење и исто така да се загрева но и се лади кога не е во употреба.

ШТО ГО ПРАВИ ТУРМАЛИНОТ ТОЛКУ ПОСЕБЕН?
Неговото дејство врз организмот е неверојатно. Долгите инфрацрвени зраци кои ги емитува се невидливи и потполно безбедни бранови на енергија што имаат способност да навлезат во сите слоеви на човековото тело, нурнати во внатрешноста на повеќето региони на ткивата, мускулите и коските. Тие многу нежно го зголемуваат протокот на крвта со проширување на капиларите кои носат крв, а со тоа се промовира оксигенација и регенерација на крвта, се врши длабока детоксикација за подобрување на функционирањето на сите органи на телото кои зависат од крвта за енергија. Оваа детоксикација е на најдлабокото ниво, овозможувајќи сите скриени токсини во крвта да се отстранат од организмот.

Негативните јони кои ги испушта се неверојатно важни во одредувањето на расположението. Особено е докажано како голем број на корисници со користење на овој душек се ослободиле од чувството на болка. Сето тоа претходно го постигнувале, преку употреба на лекови, но сега се чувствуваат подобро без негативни секундарни ефекти, на многу лесен и едноставен начин. Овие јони го зголемуваат износот на протокот на кислород до мозокот, ја зголемуваат свеста и ментална енергија.

ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ НА ТУРМАЛИНОТ
Многу хронични болести можат директно да се поврзат со зголеменото количество на токсини во нашето тело. Овие токсини ги има насекаде околу нас: во нашата животна средина, во исхраната која ја внесуваме… и ние за жал сме немоќни да се справиме со тоа, односно ретко превземаме нешто да си помогнеме. Ова значи дека треба навистина да се погрижиме за нашето здравје за тоа да може беспрекорно да не служи.
Турмалинот е моќен природен детоксификатор кој ја подобрува циркулацијата во целото тело, му дава поттик на имунолошкиот систем, го намалува стресот и вознемиреноста и истовремено го подобрува фокусот и менталната будност. Со самото тоа што делува на детоксикација во организмот болките се намалуваат и се постигнува емоционална благосостојба со што сонот се подобрува и способноста за целокупното фунционирање на телото.

ДЕЈСТВО ВРЗ ОРГАНИЗМОТ:

 • ослободува од акутни и хронични заболувања
 • ја подобрува циркулацијата на крвта
 • помага при чистење на црниот дроб и бубрезите
 • детоксикација
 • помага при губење масти
 • го намалува периодот на задржување на водата
 • лекување кожни заболувања и лузни
 • намалува емоционални болести како што се анксиозност и депресија

ЗАТОА, МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ДЕКА НЕГАТИВНИТЕ ЈОНИ ПОЗИТИВНО ДЕЛУВААТ НА:

 • Зајакнување на имунолошкиот систем
 • Регенерирање на клетките
 • Стабилизација на крвниот притисок
 • Проширување на крвните садови за подобрување на крвната циркулација
 • Прочистување на крвта
 • Подобрување на срцевата функција

ИНФРАЦРВЕНИ ЗРАЦИ
Турмалинот исто така емитува инфрацрвени зраци, но зошто тие се важни за нашето здравје? Овие невидливи бранови чиста енергија може длабоко да навлезат во телото, под мускулите, ткивата и коските. Со тоа го подобруваат протокот на крвта и ги прошируваат капиларите кои се одговорни за транспорт на крвта низ телото. Ова ја подобрува оксигенацијата, ја регенерира и чисти крвта и помага во детоксикација на органите во телото. Детоксикацијата е на многу длабоко ниво со што токсините во крвта можат ефикасно да се отстранат.
Ова е одличен начин да заборавите на сите симптоми кои ве оптеретуваат и да обезбедите сигурна превенција од хронични болки, замор, несоница, вртоглавица, вкочанетост во вратот, рамената, пршлените и болките низ целото тело. 

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2019 до 08.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите можете да ги подигнете од продавницата на Super Ortho (С.Ц Борис Трајковски, од страна на лизгалиштето, од пон. - пет. од 09:00 до 20:00 часот, тел. 02/30 95 002) или пак да ви биде доставен
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката.

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2019 до 08.12.2019
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.