Луксузен планински релакс во Разлог (02.12 - 22.12.2018)! До 58% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот за денови по избор во Terra Complex 4* Бугарија

Луксузен планински релакс во Разлог (02.12 - 22.12.2018)! До 58% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот за денови по избор во Terra Complex 4* Бугарија

img

Вредност

3,720 ден.

Попуст

58%

Заштеда

2,139 ден.

Преостанато време

Купени : 12

 • Kulinoto Str 5, Pirin Resort, Razlog, Bulgaria 2760, Razlog

 • +359 882 777 979

 • bookings@terracomplex.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 23:00 Саб-Нед: 08:00 - 23:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба (во главната зграда или annex зградата) за денови по избор:

 • Недела - четврток, цена: 3720 ден. (60 еур) 1581 ден. (25.5 еур)
 • Петок - сабота, цена: 3720 ден. (60 еур) 1984 ден. (32 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на СПА центар: сауна, парна бања и џакузи
 • Користење на внатрешен базен со топла вода (31˚С)
 • Детско катче (од 09:00 до 19:00h)
 • Рано пријавување во хотелот (12:00 часот)
 • Доцно одјавување од хотелот (14:00 часот)
 • Бесплатен Wi-Fi интернет низ целиот хотел
 • Користење на фитнес центарот
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса, данок и хотелско осигурување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.12.2018 до 22.12.2018
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот, трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата 
 • За откажување на резервацијата задолжително е да испратите емаил на bookings@terracomplex.com 5 дена пред пристигнувањето во хотелот. Во спротивно истата нема да биде откажана
 • Можете да купите повеќе купони за повеќе ноќевања
 • Понудата важи за едно лице, за сместување во двокреветна соба во annex здрадата на хотелот
 • За закуп на соба потребни се две лица, односно потребно е да купите два купони
 • Максимален капацитет на двокреветната соба е за 2 лица
 • За семејство со 1 или две 2 деца потребно е да престојуваат во апартман со една соба
 • Доплати:
 • За еднособен апартман се доплаќа 8 евра по ноќевање по соба
 • За деца од 0 - 5.99 години на дополнителен кревет во апартман е бесплатно на база HB + СПА 
 • За едно дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет во апартман е бесплатно на база HB + СПА 
 • За второ дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет во апартман се доплаќа 9 евра од ноќевање на база HB + СПА 
 • За трето возрасно лице или дете над 12 години на дополнителен кревет во апартман се доплаќа 18 евра од ноќевање на база HB + СПА 
 • Сите доплати се прават директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не ги искористите купоните до наведениот рок во здлеката, средствата за купоните не можат да се рефундираат

Опис

Terra Complex 4* е лоциран на само 6 километри одалеченост од Банско, во тивка и спокојна околина Pirin Resort е со прекрасна глетка на голф терените и величенствената Пирин планина.

Комплексот е составен од 4 посебни згради. Секоја од нив има добро опремени соби и апартмани со една, две или три спални. Собите се пространи и удобни, а сите апартмани се целосно опремени со кујна. Сите соби во главната зграда се целосно реновирани во 2018та година со цел да пружат поголема удобност и комоција за гостите. Хотелот располага со сите современи удобности како и услови за одмор, релаксација и забава.

Гостите во хотелот имаат на располагање класичен ресторан Terra Bar&Diner, лоби бар со билијард, пинг понг итн, детско катче и игралиште, конференциска сала и модерен спа центар со топол внатрешен базен, надворешен базен, џакузи, парна бања, сауна и голем избор на козметички третмани и релаксирачки терапии. Сите овие делови се наоѓаат во главната зграда на хотелот Пирин Хаус.

Сместување:

Двокреветна сова

 • Пространа соба со два посебни или споени кревети
 • Маса, мини бар
 • Тв со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Фен
 • Купатило со туш
 • Минимален капацитет – 1 возрасно лице
 • Максимален капацитет – 2 возрасни 

Апартман со една спална

 • Спална соба со два посебни или споени кревети
 • Дневна сова со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна – само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет – 2 возрасни
 • Максимален капацитет – 3 возрасни или 2 деца до 11.99г.

Апартман со две спални

 • Две спални со два оделни или споени кревети
 • Дневна соба со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна – само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет – 4 возрасни
 • Максимален капацитет – 5 возрасни или 4 возрасни и дете

Апартман со три спални

 • Три спални со два оделни или споени кревети
 • Дневна соба со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна – само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет:  6 возрасни
 • Максимален капацитет: 7 возрасни или 6 возрасни и дете

 Гостите на хотелот имаат на располагање бесплатен shuttle автобус до гондолата во зимниот период, простор за сместување на ски опрема и изнајмување на скии како и многу други активности преку целата година.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ