Луксузен планински релакс во Разлог (01.02-13.02.2020)! 12% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Terra Complex 4* во вредност од 2387 ден. (38.5 €) по цена од 2108 ден. (34 €)

Цена

2108 ден.

Вредност

2387 ден.

Попуст

12%

Заштеда

279 ден.

Купени: 4

 • Kulinoto Str 5, Pirin Resort, Razlog, Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359 882 777 979

  bookings@terracomplex.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба (во зграда annex) 
 • Користење на СПА центар: внатрешен базен, сауна, парна бања и џакузи
 • Детско катче (од 09:00 до 19:00h)
 • Бесплатен Wi-Fi интернет низ целиот хотел
 • Користење на фитнес центарот
 • Надворешен паркинг
 • Бесплатен shuttle автобус до Гондолата во одредени часови
 • Туристичка такса, данок и хотелско осигурување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.02.2020 до 13.02.2020
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот, трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата 
 • За откажување на резервацијата задолжително е да испратите емаил на bookings@terracomplex.com 5 дена пред пристигнувањето во хотелот. Во спротивно истата нема да биде откажана
 • Можете да купите повеќе купони за повеќе ноќевања
 • Понудата важи за едно лице, за сместување во двокреветна соба во annex здрадата на хотелот
 • Бесплатен shuttle автобус до Гондолата во зимскиот период
 • За закуп на соба потребни се две лица, односно потребно е да купите два купони
 • Максимален капацитет на двокреветната соба е за 2 лица
 • Семејство до 2 деца или 3 возрасни потребно е да престојува во апартман со една соба
 • Доплати:
 • За еднособен апартман во annex зграда се доплаќа 10 € по ноќевање по соба
 • За двокреветна соба во главната зграда на хотелот се доплаќа 15 € по ноќевање по соба
 • За еднособен апартман во главната зграда на хотелот се доплаќа 25 € по ноќевање по соба
 • За деца од 0 - 5.99 години на дополнителен кревет во апартман е бесплатно на база HB 
 • За прво дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет во апартман е бесплатно на база HB 
 • За второ дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет во апартман се доплаќа 9 € од ноќевање на база HB 
 • За трето возрасно лице или дете над 12 години на дополнителен кревет во апартман се доплаќа 18 € од ноќевање на база HB  
 • Сите доплати се прават директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не ги искористите купоните до наведениот рок во здлеката, средствата за купоните не можат да се рефундираат

Опис

Terra Complex 4* е лоциран на само 6 километри одалеченост од Банско, во тивка и спокојна околина Pirin Resort е со прекрасна глетка на голф терените и величенствената Пирин планина.

Комплексот е составен од 4 посебни згради. Секоја од нив има добро опремени соби и апартмани со една, две или три спални. Собите се пространи и удобни, а сите апартмани се целосно опремени со кујна. Сите соби во главната зграда се целосно реновирани во 2018та година со цел да пружат поголема удобност и комоција за гостите. Хотелот располага со сите современи удобности како и услови за одмор, релаксација и забава.

Гостите во хотелот имаат на располагање класичен ресторан Terra Bar&Diner, лоби бар со билијард, пинг понг итн, детско катче и игралиште, конференциска сала и модерен спа центар со топол внатрешен базен, надворешен базен, џакузи, парна бања, сауна и голем избор на козметички третмани и релаксирачки терапии. Сите овие делови се наоѓаат во главната зграда на хотелот Пирин Хаус.

Сместување:

Двокреветна сова

 • Пространа соба со два посебни или споени кревети
 • Маса, мини бар
 • Тв со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Фен
 • Купатило со туш
 • Минимален капацитет - 1 возрасно лице
 • Максимален капацитет - 2 возрасни 

Апартман со една спална

 • Спална соба со два посебни или споени кревети
 • Дневна сова со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна - само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет - 2 возрасни
 • Максимален капацитет - 3 возрасни или 2 деца до 11.99г.

Апартман со две спални

 • Две спални со два оделни или споени кревети
 • Дневна соба со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна - само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет - 4 возрасни
 • Максимален капацитет - 5 возрасни или 4 возрасни и дете

Апартман со три спални

 • Три спални со два оделни или споени кревети
 • Дневна соба со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна - само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет:  6 возрасни
 • Максимален капацитет: 7 возрасни или 6 возрасни и дете

Гостите на хотелот имаат на располагање бесплатен shuttle автобус до гондолата во зимниот период, простор за сместување на ски опрема и изнајмување на скии како и многу други активности преку целата година.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.