Велигденски патувања! Вистинска релаксација во Разлог (25.04-29.04.2019)! 30% попуст на пакет од 2, 3 или 4 ноќевања со појадок или појадок и вечера во студио или апартман со една спална + користење на СПА центар во The Balkan Jewel Hotel

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3631 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1107 ден.

Купени: 2

Добивате

Понудата е по лице за пакет ноќевања во сместување по избор:

Опции на понудата:

2 BB ноќевања за едно лице во студио 3,631 ден. (59 еур)
2,524 ден. (41 еур)
2 HB ноќевања за едно лице во студио 5,137 ден. (83 еур)
3,596 ден. (58 еур)
3 BB ноќевања за едно лице во студио 4,817 ден. (78 еур)
3,410 ден. (55 еур)
3 HB ноќевања за едно лице во студио 7,086 ден. (114 еур)
4,960 ден. (80 еур)
4 BB ноќевања за едно лице во студио 6,111 ден. (99 еур)
4,278 ден. (69 еур)
4 HB ноќевања за едно лице во студио 9,034 ден. (146 еур)
6,324 ден. (102 еур)
2 BB ноќевања за едно лице во апартман 4,163 ден. (67 еур)
2,914 ден. (47 еур)
2 HB ноќевања за едно лице во апартман 5,934 ден. (96 еур)
4,154 ден. (67 еур)
3 BB ноќевања за едно лице во апартман 5,757 ден. (93 еур)
4,030 ден. (65 еур)
3 HB ноќевања за едно лице во апартман 8,326 ден. (134 еур)
5,828 ден. (94 еур)
4 BB ноќевања за едно лице во апартман 7,263 ден. (117 еур)
5,084 ден. (82 еур)
4 HB ноќевања за едно лице во апартман 10,540 ден. (170 еур)
7,378 ден. (119 еур)

Во цената е вклучено:

 • Велигденска кошница со вино и благи
 • Бесплатно користење на Спа ценатрот (внатрешен базен со топла вода 30-33 С˚, џакузи, сауна, парна бања, лежалки, фитнес центар)
 • Бесплатен транспорт до Банско, Разлог и Пирин Голф игралиштето со автобус
 • Детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Интернет

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.04.2019 до 29.04.2019
 • Едно лице може да купи повеќе купони и да ги комбинира за повеќе ноќевања
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • За дете до 5.99 години на дополнителен кревет е бесплатно
 • Доплати:
 • За дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет се доплаќа: 13 евра за 2BB ноќевања 22 евра за 2HB ноќевања; 20 евра за 3BB ноќевања 33 евра за 3HB ноќевања; 27 евра за 4BB ноќевања; 43 евра за 4HB ноќевања;
 • За дете над 12 години и за трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа: 19 евра за 2BB ноќевања; 35 евра за 2HB ноќевања; 28 евра за 3BB ноќевања; 52 евра за 3HB ноќевања; 37 евра за 4BB ноќевања; 70 евра за 4HB ноќевања;
 • Велигденски Празничен Ручек - 20 евра (резервација при резервирање на вашите места во хотелот): свежа зелена салата со јајце, даска со колбаси и сирења, печено јагнешко месо со пикантни компири и зачинет ориз, домашен велигденски милиброд, сезонски овошја, безалкохолен пијалок по избор, 50гр. ракија/вино/пиво по избор
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Потребно е да приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето во хотелот
 • Доколку не го искористите ваучерот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Комплексот "The Balkan Jewel" се наоѓа во подножјето на планината Пирин и се граничи со Пирин Голф теренот дизајниран од легендарниот Иан Уузнам. Комплексот располага со 160 пространи и модерно опремени апартмани со комплетно опремена кујна, подно греење, кабловска TV, бесплатен интернет, сеф и телефон. Ќе најдете пријатни катчиња за игра и забава, како за возрасни, така и за деца. Хотелот располага со удобна сала за конференции, состаноци и настани. Во ресторанот ќе ве пречека добро истрениран тим.

Хотелот располага со лоби бар, рецепција, ресторан, спа центар, фитнес, конференциска сала и детско катче.

Ресторанот е на 80 метри квадратни и е погоден за организирање коктели, семејни прослави и банкети. На располагање е и летна градина со капацитет од 70 места. Ресторанот нуди разновидност на вкусна традиционална бугарска и интернационална кујна (вклучувајќи и италијанска паста) и лимитирана селекција од бугарски вина која ќе гo задоволи секој префинет вкус.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.