Вистинска релаксација во Разлог (09.01-31.03.2019)! 30% попуст на пакет од 1, 2, 3, 5 или 7 ноќевања со појадок или појадок и вечера во студио или апартман со една спална за две лица + користење на СПА центар во The Balkan Jewel Hotel

РАСПРОДАДЕНО

Вистинска релаксација во Разлог (09.01-31.03.2019)! 30% попуст на пакет од 1, 2, 3, 5 или 7 ноќевања со појадок или појадок и вечера во студио или апартман со една спална за две лица + користење на СПА центар во The Balkan Jewel Hotel

Цена

2,852 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,074 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1,222 ден.

Купени : 11

 • Area Betolovoto, P.O. Box 62, Razlog 2760 2760 Razlog, Blagoegrad

 • +359 747 98 111; +359 882 811 211

 • office@balkanjewel.com

Добивате

Понудата е за две лица и вклучува пакет ноќевања во сместување по избор:

Сместување во студио:

 • 1 BB ноќевање за две лица во студио, цена: 4074 ден. 2852 ден.(46 еур)
 • 1 HB ноќевање за две лица во студио, цена: 5624 ден. 3937 ден.(63,5 еур)
 • 2 BB ноќевања за две лица во студио, цена: 8149 ден. 5704 ден.(92 еур)
 • 2 HB ноќевања за две лица во студио, цена: 11 249 ден. 7874 ден.(127 еур)

Сместување во апартман со една спална:

 • 3 BB ноќевањa за две лица, цена: 13 817 ден. 9672 ден.(156 еур)
 • 3 HB ноќевањa за две лица, цена: 18 334 ден. 12 834 ден.(207 еур)
 • 5 BB ноќевањa за две лица, цена: 22 586 ден. 15 810 ден.(255 еур)
 • 5 HB ноќевањa за две лица, цена: 29 937 ден. 20 956 ден.(338 еур)
 • 7 BB ноќевањa за две лица, цена: 30 911 ден. 21 638 ден.(349 еур)
 • 7 HB ноќевањa за две лица, цена: 41 008 ден. 28 706 ден.(463 еур)

Во цената е вклучено:

 • Бесплатно користење на Спа ценатрот (внатрешен базен со топла вода 30-33 С˚, џакузи, сауна, парна бања, лежалки, фитнес центар)
 • Бесплатен транспорт до Банско, гондолата и Разлог со автобус
 • Детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Интернет
 • Користење на Playstation во лоби барот
 • Билијард и тениска маса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.01.2019 до 31.03.2019
 • Едно лице може да купи повеќе купони и да ги комбинира за повеќе ноќевања
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За дете до 5.99 години на дополнителен кревет е бесплатно
 • Доплати:
 • За дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет се доплаќа 7 евра за BB ноќевање или 11 евра за HB ноќевање
 • За дете над 12 години и за трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 10 евра за BB ноќевање или 18 евра за HB ноќевање
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Потребно е да приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето во хотелот
 • Доколку не го искористите ваучерот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Комплексот "The Balkan Jewel" се наоѓа во подножјето на планината Пирин и се граничи со Пирин Голф теренот дизајниран од легендарниот Иан Уузнам. Комплексот располага со 160 пространи и модерно опремени апартмани со комплетно опремена кујна, подно греење, кабловска TV, бесплатен интернет, сеф и телефон. Ќе најдете пријатни катчиња за игра и забава, како за возрасни, така и за деца. Хотелот располага со удобна сала за конференции, состаноци и настани. Во ресторанот ќе ве пречека добро истрениран тим.

Хотелот располага со лоби бар, рецепција, ресторан, спа центар, фитнес, конференциска сала и детско катче.

Ресторанот е на 80 метри квадратни и е погоден за организирање коктели, семејни прослави и банкети. На располагање е и летна градина со капацитет од 70 места. Ресторанот нуди разновидност на вкусна традиционална бугарска и интернационална кујна (вклучувајќи и италијанска паста) и лимитирана селекција од бугарски вина која ќе гo задоволи секој префинет вкус.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ