Предизвик за умот и одлична забава за целото друштво! До 36% попуст на едночасовна интерактивна логичка игра Escape Room - Dexter или The Evil Mansion во реален простор и време во The Cube: Escape room во вредност од 2500 ден. по цена од 1599 ден.

Цена

ден.

ден.

Големина е задолжително поле!

Вредност

2500 ден.

Попуст

36%

Заштеда

901 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени: 50 | Остануваат: 0

 • улица Адолф Циборовски 6а, Центар, Skopje, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  072260046

  info@thecube.mk

Добивате

Опции на понудата:

Escape Room - Dexter (до 5 лица) - Распродадено 2,500 ден. 1,599 ден.
Escape Room - The Evil Mansion (до 6 лица) - Распродадено 2,500 ден. 1,599 ден.

Eдночасовна интерактивна логичка игра Escape Room - Dexter:

 • Времетраење: 1 час
 • Број на членови: од 2 до 5
 • Стимулира: адреналин, логичко размислување и возбуда
 • Ниво на тежина: 4

Eдночасовна интерактивна логичка игра Excape Room - The Evil Mansion:

 • Времетраење: 1 час
 • Број на членови: од 2 до 6
 • Стимулира: адреналин, логичко размислување и возбуда
 • Ниво на тежина: 5

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.02.2019 до 14.03.2019
 • Понудата се однесува за закуп на термин, без разлика на бројот на играчи (максимум 5 играчи за Dexter, максимум 6 играчи за The Evil Mansion).
 • Задолжителна е резервација на термин на линкот ТУКА, во коментар пишете ги купон кодот и пин кодот
 • Купонот може да се користи од Понеделник до Сабота
 • За да ја потврдите вашата резервација потребно е да го испратите купонот на info@thecube.mk
 • Доколку не го искористите купонот во закажаниот термин без навремено откажување или презакажување, купонот пропаѓа и средствата не можат да бидат рефундирани.

Опис

Escape Room: Dexter - Како функционира?

Вие сте тим на независни детективи од Мајами. После темелна истрага, дојдовте до заклучок дека Декстер Морган е примарен осомничен за серија на брутални убиства на криминалци, кои никогаш не биле казнети од државата. За да го докажете вашето тврдење, потребно ви е да го најдете последниот доказ со кој Декстер ќе може да биде осуден. Вие имате 60 мин да го најдете тој доказ и да го ставите Декстер зад решетки.

Escape Room: The Evil Mansion - Како функционира?

Една зимска ноќ, Вие и Вашите пријатели си одите накај дома, после вечерно дружење. Патот ве води покрај напуштена куќа која се наоѓа на Улица Мерлин, каде што случајно слушате детски глас и смеење. Имајки во предвид дека е доцна во ноќта, решавате да проверите што се случува во куќата. Штом ќе влезете, надворешната врата глатко се затвара и со тоа сте заглавени во куќата на Луси и мора да ја играте нејзината игра. Ако изгубите Луси победува и како награда ја добива вашата душа. Решете ја клетвата и излезете за 60 минути од оваа хорор соба.

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.