Платете 3990 денари (капар) и добијте 32% попуст на микропигментација на скалп во The Hair Factory во вредност од 55 880 ден. по цена од 37 470 ден.

 • Маршал Тито 14, Negotino, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  075661086

  friimajnd@icloud.com

Добивате

Платете 3990 денари (капар) и добијте 32% попуст микропигментација на скалп 

 • Редовна цена на третманот: 55 800 ден.
 • Цена со Grouper купон: 37 470 ден.

*доплатата од 33 480 ден. се врши директно во фризерскиот салон

Третманот се состои од три сесии:

 • Периодот меѓу првата и втората сесија е најмалку 10 дена
 • Периодот меѓу втората и третата сесија е најмалку 4 недели
 • Резултатите најдобро се гледаат после втората сесија, а во одредени случаеви после третата сесија
 • Времетраење на една сесија: 3-5 часа

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.02.2019 до 04.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на 075 661 086
 • Задолжително е потпишување на согласност во салонот за разбирање на третманот и условите
 • Капарот влегува во финалната цена на услугата
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок наведен во зделката, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Микропигментација на скалп – третман кој се состои од реплицирање на фоликулите со тетовирање на микро точки во соодветна големина давајќи изглед на густа коса која што е кратко потстрижена.
Ова претставува процедура во која на клиентите им се цртаат точки на ќелавите делови од главата, кои треба да наликуваат на многу кратко шишана коса.
Мастилото што се користи е природно, без никакви метали, и се раствора за да се добие бојата на косата на клиентот. Машината за негово нанесување користи микро-игли, кои влегуваат само во горните слоеви на кожата и поради тоа повеќе е како трајна шминка отколку како традиционално тетовирање.

Нaјдобро нехируршко решение за луѓе кој страдаат од машка ќелавост и Alopecia!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.