96% попуст на онлајн курс: Child Trauma Care + сертификат од The Teachers Training во вредност од 16 000 ден. (258 €) по цена од 699 ден. (11 €)

Цена

699 ден.

Вредност

16000 ден.

Попуст

96%

Заштеда

15301 ден.

Преостанато време

Купени: 2

Добивате

Онлајн курс: Child Trauma Care ​+ сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.04.2021 до 29.01.2022
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик 
 • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
 • Во предвидените полиња, внесете ги следните податоци: e-mail адреса, телефонски број и име на купениот курс
 • Во полето Voucher Code внесете го купон кодот и кликнете на копчето SUBMIT за да ја завршите регистрацијата
 • За дополнителни информации во врска со курсот обратете се на email: info@theteacherstraining.com
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Дознајте за стравовите и траумите со кои се соочуваат децата и научете како да им помогнете да се справат со нив. Овој курс за помош и разбирање на детска траума ви дава цврсто разбирање за грижата за деца кои имаат поразлично искуство.

Дознајте за детската психологија, развој и траума од овој курс. Ќе добиете детален увид во различни причини и симптоми на детска траума, несреќи и злоупотреби, идентификување трауми, свесност и телесен пристап кон лекување на траума, материјал за обука. Разберете различни сценарија со анализа на различни случаи.

Овој курс е идеален за секој што работи со деца, наставници, лекари, советници, асистенти за настава, лекари, родители или кој било заинтересиран да работи во која било од овие области.

Зошто да ја изберете оваа обука на наставници

 • Ова е наменска веб-страница за настава

 • Поддршка на тутори 24/7

 • Интерактивна содржина

 • Курсеви акредитирани од врвните тела за доделување награди во Велика Британија

 • 100% на Интернет

 • Флексибилен рок

Треба да имате:

 • Страст за учење
 • Добро разбирање на англискиот јазик
 • Бидете мотивирани и вредни
 • На возраст над 16 години.

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.