Предизвик за умот и одлична забава за целото друштво! 30% попуст на едночасовна интерактивна логичка игра по избор во реален простор и време во The Cube Escape room

Цена од

1890 ден.

Цена

ден.

ден.

Големина Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2700 ден.

Попуст

30%

Заштеда

810 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 66

 • улица Адолф Циборовски 6а, Центар, Skopje, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  072 260 041

  info@thecube.mk

Добивате

Опции на понудата:

Escape Room - Dexter (до 6 лица) 2,700 ден. 1,890 ден.
Escape Room - The Evil Mansion (до 6 лица) 2,700 ден. 1,890 ден.
Escape Room - Saw (до 6 лица) 2,700 ден. 1,890 ден.
Escape Room - Indiana Jones (до 6 лица) 2,700 ден. 1,890 ден.

Eдночасовна интерактивна логичка игра Escape Room - Dexter:

 • Времетраење: 1 час
 • Број на членови: од 2 до 6
 • Стимулира: адреналин, логичко размислување и возбуда
 • Ниво на тежина: 4

Eдночасовна интерактивна логичка игра Excape Room - The Evil Mansion:

 • Времетраење: 1 час
 • Број на членови: од 2 до 6
 • Стимулира: адреналин, логичко размислување и возбуда
 • Ниво на тежина: 5

Eдночасовна интерактивна логичка игра Excape Room - Saw

 • Времетраење: 1 час
 • Број на членови: од 2 до 6
 • Стимулира: адреналин, логичко размислување и возбуда
 • Ниво на тежина: 5

Eдночасовна интерактивна логичка игра Excape Room - Indiana Jones

 • Времетраење: 1 час
 • Број на членови: од 2 до 6
 • Стимулира: адреналин, логичко размислување и возбуда
 • Ниво на тежина: 5

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.02.2021 до 01.08.2021
 • Понудата се однесува за закуп на термин, без разлика на бројот на играчи (максимум 6 играчи)
 • Задолжителна е резервација на термин на линкот ТУКА, во коментар пишете ги купон кодот и пин кодот
 • Купонот може да се користи од Понеделник до Недела
 • За да ја потврдите вашата резервација потребно е да го испратите купонот на info@thecube.mk
 • Доколку не го искористите купонот во закажаниот термин без навремено откажување или презакажување, купонот пропаѓа и средствата не можат да бидат рефундирани.

Опис

Escape Room: Dexter - Како функционира?

Вие сте тим на независни детективи од Мајами. После темелна истрага, дојдовте до заклучок дека Декстер Морган е примарен осомничен за серија на брутални убиства на криминалци, кои никогаш не биле казнети од државата. За да го докажете вашето тврдење, потребно ви е да го најдете последниот доказ со кој Декстер ќе може да биде осуден. Вие имате 60 мин да го најдете тој доказ и да го ставите Декстер зад решетки.

Escape Room: The Evil Mansion - Како функционира?

Една зимска ноќ, Вие и Вашите пријатели си одите накај дома, после вечерно дружење. Патот ве води покрај напуштена куќа која се наоѓа на Улица Мерлин, каде што случајно слушате детски глас и смеење. Имајки во предвид дека е доцна во ноќта, решавате да проверите што се случува во куќата. Штом ќе влезете, надворешната врата глатко се затвара и со тоа сте заглавени во куќата на Луси и мора да ја играте нејзината игра. Ако изгубите Луси победува и како награда ја добива вашата душа. Решете ја клетвата и излезете за 60 минути од оваа хорор соба.

Escape room Saw

Ти си во група "жртви" кои се заглавиле во соба полна со смртоносни стапки поставени од сериски убиец. Тој верува дека вие не заслужувате да го живеете животот што го живеете. Единствениот начин да се спасите е да докажете дека заслужувате втора шанса. Во вашите напори за излез ке ги запознаете вашите примитивни инстикти за преживување. Вашата задача е да ги решите сите загатки кои што убиецот ке ги постави за да не можете да избегате. Дали ќе успеете во спротивното?

Escape room Indiana Jones

Според легендата, светите камења беа дадени на Санкара од Хинду богот Шива. Овие камења го содржат најубавиот дијамант внатре, кој може да бидне откриен само ако камењата се споени заедно. Многу истражувачи пробале да ги откријат но ниту една експедиција не се вратила назад од планината Калиса. Сега е твој ред и ти имаш нешто корисно: забелешките и клучевите кои што најголемиот истражувач ги оставил! Дали можеш да ги собереш камењата и да го скршиш светото пророштво на Шива, пред да ги сретнеш судбините на претходните истражувачи?

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.