Луксузен одмор во Калитеа, Халкидики (25.06-15.07.2021)! Промотивни цени за ноќевање со појадок за две, три, четири, пет или шест лица во сместување по избор во Theophano Imperial Palace 5*

Цена од

11780 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Преостанато време

Добивате

Ноќевање со појадок за две, три, четири, пет или шест лица лица во сместување по избор + можност за доплата за НВ или All Inclusive ноќевање

Опции на понудата:

BB ноќевање за 2 лица или 2+1 дете до 5.99 год. (Double Deluxe Room) 11,780 ден. (190 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Dеluxe Suite) 25,234 ден. (407 еур)
BB ноќевање за 2 лица или 2+1 дете до 11.99 год. (Dеluxe Suite) 20,150 ден. (325 еур)
BB ноќевање за 2+2 деца (Dеluxe Suite) 24,180 ден. (390 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Grand Private Pool Suite) 29,574 ден. (477 еур)
BB ноќевање за 2 лица или 2+1 дете до 11.99 год. (Grand Private Pool Suite) 23,622 ден. (381 еур)
BB ноќевање за 2+2 деца (Grand Private Pool Suite) 28,396 ден. (458 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Anatoli Club Shared Pool Suite) 26,474 ден. (427 еур)
BB ноќевање за за 2 лица или 2+1 дете до 11.99 год. (Anatoli Club Shared Pool Suite) 21,204 ден. (342 еур)
BB ноќевање за за 2+2 деца (Anatoli Club Shared Pool Suite) 25,420 ден. (410 еур)
BB ноќевање за 6 лица (Imperial Private Pool Suite) 40,610 ден. (655 еур)
BB ноќевање за 4 лица (Anatoli Executive Shared Pool Suite) 31,186 ден. (503 еур)
BB ноќевање за 4 лица (Penthouse Suite) 31,186 ден. (503 еур)
Доплата за HB за 2 лица или 2+1 1,426 ден. (23 еур)
Доплата за HB за 3 лица 2,170 ден. (35 еур)
Доплата за HB за 2+2 деца 1,798 ден. (29 еур)
Доплата за HB за 4 лица 2,914 ден. (47 еур)
Доплата за HB за 5 лица 3,658 ден. (59 еур)
Доплата за HB за 6 лица 4,340 ден. (70 еур)
Доплата за AI за 2 лица или 2+1 4,340 ден. (70 еур)
Доплата за AI за 3 лица 6,510 ден. (105 еур)
Доплата за AI за 2+2 деца 5,828 ден. (94 еур)
Доплата за AI за 4 лица 8,680 ден. (140 еур)
Доплата за AI за 5 лица 10,912 ден. (176 еур)
Доплата за AI за 6 лица 13,082 ден. (211 еур)

*Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања
*1 вaучер е за 1 ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате 
*Доколку сакате да престојувате HB/AI потребно е да купите онолку доплати за НВ/АI колку и BB ноќевања

Подетално за типот на соби и со што истите располагаат прочитајте во делот ОПИС

* Закажи PCR тест по специјална промотивна цена веднаш (Клиника Жан Митрев) - TУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.06.2021 до 15.07.2021
 • Пред купување на купонот информирајте се за слободни термини на e-mail: reservations@ghotels.gr 
 • Во барањето наведете за кој период барате резервација, за колку лица и за кој тип на сместување. 
 • Откако ќе добиете потврден одговор извршете го купувањето и испратете го купонот на email адресата со REPLY во разговорот во кој сте комуницирале, наведете го името и презимето на оној кој треба да гласи резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања
 • 1 вaучер е за 1 ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате 
 • За деца од 0 до 1,99 години постои бебешко креветче во секој апартман и истото е бесплатно
 • За деца од 2 до 11.99 години сместувањето е бесплатно
 • Деца се сметаат до 2 до 11.99 години, над 12 години е возрасно лице
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • ДДВ и данокот се вклучени во цената
 • Во понудата не е вклучена туристичка такса која се доплаќа во хотелот и изнесува 4€ по соба по ноќевање
 • Потребна е електронска пријава на сајтот https://travel.gov.gr/#/ пред патување прочитајте повеќе ТУКА
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат
 • Патувањето се реализира во склоп на тековните протокли за патување. Согласно временскиот период може да подлежи на нови протоколи за патување и промени кои ќе биде потребно да се почитуваат.

Опис

Deluxe room 28 m²

 • Приватен балкон
 • Климатизација
 • Спална соба со king size кревет
 • Бања со џакузи
 • Бањарки,влечалки и фен
 • Огледало 
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробeр
 • TV со рамен екран
 • Мини фрижидер
 • Мини бар со доплата
 • Телефон за директно бирање
 • Wi-Fi Интернет врска
 • Дневно чување на куќата
 • Личен сеф во собата
 • Собна послуга
 • Повик за будење

Deluxe Suite 70m²

 • Приватен балкон (градина)
 • Климатизација
 • Спална соба со king size кревет
 • Дневна соба со софа кревети
 • 2-ра бања со туш
 • Бања со џакузи
 • Бањарки,влечалки и фен
 • Огледало 
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробeр
 • TV со рамен екран
 • Мини фрижидер
 • Мини бар со доплата
 • Телефон за директно бирање
 • Wi-Fi Интернет врска
 • Дневно чување на куќата
 • Грчко вино и овошје 
 • Личен сеф во собата
 • Дневна собна послуга
 • Повик за будење

Grand Private Pool Suite 70m²

 • Приватен базен со балкон 
 • Климатизација
 • Спална соба со king size кревет
 • Дневна соба со софа кревети 
 • 2-ра бања со туш
 • Бања со аголно џакузи
 • Бањарки,влечалки и фен
 • Огледало 
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробeр
 • 2 TV со рамен екран
 • Мини фрижидер
 • Мини бар со доплата
 • Телефон за директно бирање
 • Wi-Fi Интернет врска
 • Дневно чување на куќата
 • Грчко вино и овошје 
 • Личен сеф во собата
 • Дневна собна послуга
 • Повик за будење

Anatoli Executive Shared Pool Suite 90m²

 • Заеднички базен со поглед на море
 • Климатизација
 • 2 спални со простор за седење 
 • Бања со џакузи и посебен тоалет
 • 2-ра бања со туш
 • Амам за 2 лица (парна бања)
 • Бањарки,влечалки и фен
 • Огледало 
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробeр
 • 2 TV со рамен екран
 • Мини фрижидер
 • Мини бар со доплата
 • Телефон за директно бирање
 • Wi-Fi Интернет врска
 • Дневно чување на куќата
 • Грчко вино и овошје 
 • Личен сеф во собата
 • Дневна собна послуга
 • Повик за будење

Imperial Executive Private Pool Suite 120m²

 • Приватен базен и тераса
 • Приватна градина
 • Климатизација
 • Главна спална соба со king size кревет
 • Втора спална со twin size кревети
 • Трета спална со софа кревет
 • Трпезарија
 • Простор за облекување
 • 3 бањи со џакузи 
 • Бањарки,влечалки и фен
 • Огледало 
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробeр
 • TV со рамен екран во секоја соба
 • Мини фрижидер
 • Апарати за правење чај и кафе
 • Мини бар со доплата
 • Телефон за директно бирање
 • Wi-Fi Интернет врска
 • Дневно чување на куќата
 • Грчко вино и овошје 
 • Личен сеф во собата
 • Дневна собна послуга
 • Повик за будење

Penthouse Suite 120m²

 • Голема тераса со поглед на море
 • Климатизација
 • Главна спална соба со king size кревет
 • Втора спална со twin size кревети
 • Голема бања со аголно џакузи
 • 2-ра бања со туш кабина
 • Бањарки,влечалки и фен
 • Огледало 
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробeр
 • Трпезарија со маса
 • 2 TV со рамен екран 
 • Мини фрижидер
 • Апарати за правење чај и кафе
 • Мини бар со доплата
 • Телефон за директно бирање
 • Wi-Fi Интернет врска
 • Дневно чување на куќата
 • Грчко вино и овошје 
 • Личен сеф во собата
 • Можност за early check in/late check out
 • Дневна собна послуга
 • Повик за будење

За компанијата

Хотелот Theophano Imperial Palace 5* е дел од GHotels, водечката хотелска групација на Халкидики. Лоциран е на источниот брег на полуостровот Касандра на само еден час возење од градот Солун. Идеалната локација со поглед кон Заливот Торонаиос и услугите за сместување во различни типови на соби, го прави хотелот идеален избор за оние кои бараат удобност, специјален третман и уживање во природата. Хотелот нуди deluxe соби и апартмани со приватни или заеднички базени, кои се движат од 45 - 120 квадратни метри. Достапен е и отворен базен лежалки и бар кој е сместен помеѓу раскошно зеленило и градини, а во склоп на него се наоѓа и базен за деца со тобогани. Главниот ресторан е со отворена тераса со поглед, додеката кујната е грчка и интернационална. Постојат и таверни каде ќе може да пробате свежа риба и морски плодови. Во склоп на ресортот се наоѓаат локации за спорт на вода како едрилици, педали и кануа, скијање на вода, џет-ски, параглајдери итн. Исто така, хотелскиот комплекс нуди велосипедски клуб, шест тениски терени, игралиште за одбојка на плажа, тениски маси, пикадо и аеробик во вода за секој што сака да учествува.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.