7 ја следат оваа компанија


TIENS Антилипиден чај (40 ќесички x 1500мг)

1092 ден.

Опис

Препорачана дневна доза: ​​​​

 • 1 до 2 ќесички,
 • 2 до 3 пати на ден.

Составот на чај од TIENS антилипид вклучува:

 • лисја од Gynostemma pentaphyllum, литиум лисја (Folium nelumbinis)
 • семе од Cassia - растение кое припаѓа на семејството на мешунките (Cassia Torah) и познато во Кина илјадници години - кинески корен од Polygonum multiflorum (многуцвет)
 • 6 сорти на зелен чај, кои ја зголемуваат активноста на останатите компоненти што се достапни во производот.

Чајните лисја се сушат и се обработуваат мала количина пареа. Што е најважно, тие не подлегнуваат на ферментација и со тоа се зачувуваат вредни витамини и минерали.

Состојките на антилипидниот чај ТИЕНС му помагаат на организмот да постигне целосен баланс:

 • Помaгa да се елиминираат токсините и да има антиоксидантни својства;
 • Помaгa во одржување соодветни нивоа на липиди во крвта;
 • Имаат позитивен ефект врз видот;
 • Енергија и стимулирање на имуниот систем за природна одбрана на телото;

Билките што се користат во ТИЕНС Антиполипидниот чај се наменети да помогнат во целосна ревитализација на телото. Повеќето допринесат за чистење на организмот,имаат антиоксидативни својства-секоја билка, свои специфични. На пример, семето Cassia го одржува видот, додека кинескиот повеќебоен корен има позитивен ефект врз состојбата и квалитетот на косата. Познат како „Кинеска билка“, iaаогулан расте во јужна Кина. Содржи три пати поактивни супстанции - сапонини - од женшен, па Кинезите имаат тенденција да го опишат iaиагулан „како женшен, но подобро“. Традиционално се сметаше за средство за долговечност. Според традиционалната кинеска медицина, Гиностемата ја подобрува одбраната на телото, помага во стабилизирање на метаболизмот, помага во одржување на рамнотежата на липидите во крвта и ги хармонизира сите функции на телото. Самата билка содржи многу аминокиселини, витамини и минерали (вклучувајќи калциум, железо, магнезиум, фосфор, калиум, селен и цинк), неопходни за човечкото тело.

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Тиенс е компанија која на глобално ниво се занимава со производство на природни и концентрирани додатоци во исхраната, направени според древни рецепти од источната култура, со чија помош се допринесува за зајакнување на целокупниот имунолошки систем и подобрување на благостојбата и квалитетот на животот. Тиенс групацијата е енергична и доверлива организиација која ја спроведува стратегијата "одлично здравје за сите". Водејќи се од таа девиза, со отварањето на Тиенс Македонија овозможуваме промовирање позитивен, природен и здрав животен стил и полесна достапност на производите од Тиенс асортиманот на потрошувачите на нашиот пазар како и одлични можности да станете дел од нашата успешна приказна со отварање на можности за заработка.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.