7 ја следат оваа компанија


TIENS Дигест (нето содржина 36g - 90 таблети x 400mg)

2114 ден.

Опис

Состав (една таблетка)

 • Растителна целулоза 120 мг
 • Инулун 112 мг
 • Јаболков пектин 96 мг
 • Ленено семе  (Linimusitatissimum) 40 мг 
 • Бифидобактерија 10 мг х 109 CFU
 • Лактобацили ацидофулис 10 мг х 109 CFU 
 • Анасон (Pimpinellaasisum) 12 мг

Препорачана дневна доза:

 • Зеемете две таблетки после оброк.

Формулата на TIENS Дигест е уникатен додаток во исхраната кој содржи живи и активни бактерии како лактобактерии (Lactobacillus acidophilus) и бифидобактерии.

Производот исто така содржи инулин, ленено семе и јаболков пенктин. Јаболковиот пенктин е диететско влакно растворливо во вода кое има ефект што формира гел кога се меша со вода.

Какодиететско влакно пектинот е корисен за одржување на добра метаболна гликоза и холестерол. Конзумирањето на пектин со храна, придонесува за намалувањена моностите за покачување на шеќерот во крвта после јадење и допринесува за одржување на нормални нивоа на холестеролот.

Овие природни влакна исто така се полезни и за лесно и ефективно чистење на цревата. Инулинот придонесува за нормална функција на дебелото црево преку зголемена фрекфенција напразнења-дефекација.

Лененото семе, во традиционалната медицина е познато по своите својства за да го олесни варењето и да допринесе за дигестивниот комфор. Допринесува за нормална и редовна функција на цревата, го зголемува волуменот на изметот и ја стимулира цревната перисталтика и редовноста на цревата.

Анасонските плодови допринесуваат за нормална функција на цревниот тракт и помагаат во одржување на протокот на дигестивните сокови.

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Тиенс е компанија која на глобално ниво се занимава со производство на природни и концентрирани додатоци во исхраната, направени според древни рецепти од источната култура, со чија помош се допринесува за зајакнување на целокупниот имунолошки систем и подобрување на благостојбата и квалитетот на животот. Тиенс групацијата е енергична и доверлива организиација која ја спроведува стратегијата "одлично здравје за сите". Водејќи се од таа девиза, со отварањето на Тиенс Македонија овозможуваме промовирање позитивен, природен и здрав животен стил и полесна достапност на производите од Тиенс асортиманот на потрошувачите на нашиот пазар како и одлични можности да станете дел од нашата успешна приказна со отварање на можности за заработка.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.