7 ја следат оваа компанија


TIENS Нутри шејп шеик ЈАГОДА (нето содржина 490g - 14 дози x 35gr.)

2937 ден.

Преостанато време

Опис

Со помош на ТIENS Нутри шејп шеик ЈАГОДА и само 212 калории во едн апорција, ефикасно до природни, долготрајни и безбедни  резултати за слабеење, помагајќи да се чувствувате и да изгледате неверојатно.

Нето содржина: 490гр (14 дози по 35гр)

Упатство за употреба: 

 • Измешајте 35гр (една порција) TIens нутри шејп шејк со вкус на чоколадо во 250мл вода, млеко, млеко од растително потекло или сок, во зависност од личните преференци и промешајте додека не се измеша целосно.
 • За губење на тежина: за време на режим на губење на тежината, заменете два главни оброци со две порции 2х35гр од TIENS Нутро шејп шејкот и јадете еден редовен оброк. Замената на два од главните три оброци на дневно ниво при режим на исхрана, помага во намалувањето на тежината.
 • За одржување на тежината и дневна исхрана: за да ја задржите оптималната тежина, заменете еден главен оброк со една порција 35гр. TIENS Нутри шејп шејк и јадете два редовни, регуларни оброци.  Замената на еден од главните три оброци на дневно ниво при режим на исхрана, помага во намалувањето на тежината.

СО СПЕЦИЈАЛНОТО ДОДАВАЊЕ НА ОРИЕНТАЛНА СОСТОЈКА РЕИШИ, ПОЗНАТА КАКО "ПЕЧУРКАТА НА ДОЛГОВЕЧНОСТА СЕ ПОДРЖУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ, ДЕТОКСИФИКАЦИЈАТА И ИЗДРЖЛИВОСТА НА ТЕЛОТО. ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ И ПРИДОНЕСУВА ЗА ЗДРАВА ЦИРКУЛАТОРНА ФУНКЦИЈА. ГО ПОДОБРУВА КЛЕТОЧНИОТ МЕТАБОЛИЗАМ И ГИ ЕЛИМИНИРА ТОКСИНИТЕ ОД ТЕЛОТО ШТО СЕ ЗАДРЖУВААТ ВО ЦРНИОТ ДРОБ И ГО ШТИТИ ОД СОЗДАВАЊЕ НА ШТЕТНИ МАТЕРИИ.

Оваа замена на оброци гарантира удобен и ефикасен начин за губење на тежината и зачувување на истaтаобезбедувајќи ги сите потребни хранливи состојки, како што се: 

 • МАСТИ
 • ЈАГЛЕХИДРАТИ
 • ВАЛКНА
 • ПРОТЕИНИ
 • СОЛ
 • МИНЕРАИ: калиум, калциум, фосфор, магнезиум
 • МИКОНУТРИЕНТИ: железо, цинк, бакар, манган, јод, селен
 • ДОПОЛНИТЕЛ И ВИТАМИНИ: витамин А, Ц, Е, Тиамин/Витамин Б2, Рибофлавин/Витамин Б2, Ниацин/Витамин Б3, пантотенска киселина/Витамин Б5, Витамин Б6, Биотин, Фолна киселина/Витамин Б9, Витамин Б12, Витамин Д3, Витамин К
 • АКТИВНИ БОТАНИЧКИ ПРОИЗВОДИ: Екстракт од гоџи бери, концентриран прав од сок од ананас и овошен екстракт од папаја

ВАЖНО!!! ОВОЈ ПРОИЗВОД Е ЗАМЕНА ЗА ОБРОК ЗА КОНТРОЛА НА ТЕЖИНАТА И КАКО ТАКОВ Е НАМЕНЕТ САМО ЗА УПОТРЕБА КАКО ДЕЛ ОД РЕЖИМ НА ИСХРАНА И СО ДРУГИ ПРЕХРАМБЕНИ, НУТРИТИВНО БОГАТИ ПРОИЗВОДИ, ЗАЕДНО СО РЕДОВНА ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ. ВАЖНО Е ДА СЕ ОДРЖИ СООДВЕТЕН ДНЕВЕН ВНЕС НА ТЕЧНОСТИ И ВОДА И ДА НЕ СЕНАДМИНУВА ПРЕПОРАЧАНАТА ДНЕВНА ДОЗА.

Се препорачува да се користи TIENS Нутри шејп шејкот со другите производи од ТIENS палетата. Редовната физичка активност и избалансираната, разноврсна храна се важни за одржување на Вашата оптимална тежина и уживањето кое го нуди здравиот начин на живот.

Состав: 

 • протеини (емулгатор: Лецитин соја)
 • фрукто-олигосахариди
 • инулин
 • сончогледово масло
 • прав од јагода (сув екстракт од јагоди 40%)
 • протеини од грашок
 • гликозен сируп
 • природни ароми
 • барбарама
 • модифициран скроб
 • сок од цвекло
 • магнезиум карбонат
 • малтродекстрин
 • сол
 • калиум карбонат
 • згуснувач гваран
 • сув екстракт од овошје (Carica papaya L.)
 • сок од ананас во прав (Ananas comosus L)
 • засладувач: сукралоза
 • Натриумов L-аскорбат
 • Железо
 • фумарат
 • DL-a-такоферил ацетат
 • цинк оксид
 • никотинамидин
 • манган сулфат
 • ретинил ацетат
 • калиум
 • Д пантотенат
 • Бакар сулфат
 • цинанокабаламим
 • холекалциферол

 

 • пиродоксин хидрохлорид

 

 • тиамин хидрохлорид
 • рибофлавин
 • птериомоноглутаминска киселина
 • калиум јодид
 • натриумов селенит
 • Д-биотин

 

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Тиенс е компанија која на глобално ниво се занимава со производство на природни и концентрирани додатоци во исхраната, направени според древни рецепти од источната култура, со чија помош се допринесува за зајакнување на целокупниот имунолошки систем и подобрување на благостојбата и квалитетот на животот. Тиенс групацијата е енергична и доверлива организиација која ја спроведува стратегијата "одлично здравје за сите". Водејќи се од таа девиза, со отварањето на Тиенс Македонија овозможуваме промовирање позитивен, природен и здрав животен стил и полесна достапност на производите од Тиенс асортиманот на потрошувачите на нашиот пазар како и одлични можности да станете дел од нашата успешна приказна со отварање на можности за заработка.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.