7 ја следат оваа компанија


TIENS Подхранувачки супер калциум во прав (10 кесички x 10 gr)

1620 ден.

Опис

Состав:

  • Диетални влакна од пченка 3890мг
  • калциум хидроксиапатит (калиумови соли на ортофосфорна киселина) 1600мг,
  • Калциум 400 мг,
  • Фосфор 176мг,
  • Витамин Ц 12мг,
  • Витамин А 120мг RE,
  • Витамин Д 2мг

Препорачана дневна доза:

1 кесичка дневно истурете во 120 ml топла вода или млеко и рамномерно размешајте. Се зема еднаш дневно, по или помеѓу оброците.

TIENS создаде серија додатоци на калциум прилагодени на потребите на телото. TIENS Подхранувачки супер калциум во прав е универзален производ кој содржи калциум и голем број витамини. Секој од додатоците на калциум од TIENS содржи органски јонизиран калциум, кој добро се апсорбира од телото (приближно 95%).

Телото се обидува да го одржи потребното ниво на калциум. Но, кога не се зема доволно калциум, тој почнува да да го користи калциумот од коските а тоа предизвикува декалцификација на коските. Недостатокот на калциум го потиснува одржувањето на коските и забите. Еден возрасен човек има потреба од околу 1000 мг калциум на ден. Сепак, потребата за калциум се разликува во зависност од возраста и зависи од родот. Децата и адолесцентите за време на интензивен раст, бремени жени и доилки и жени од менопауза и постари лица имаат потреба од повеќе калциум. Во исто време, со храната набавуваме од 400 до 800 мг калциум на ден, главно преку млеко, сирење, јогурт и други млечни производи. Рибата е исто така богат извор на калциум. Покрај тоа, апсорпцијата на калциум може да се намали со пиење премногу чај, кафе, алкохол и консумирање на многу производи, на пример фитинска киселина со житарици и мешунки, оксалати, нерастворливи фракции од влакна, вишок фосфор . Исхрана со многу шеќер, масти и сол за готвење, исто така, ја намалува апсорпцијата на калциум. Во случај на ризик од недостиг на калциум, како додаток во соодветна исхрана неопходни се додатоци. 

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Тиенс е компанија која на глобално ниво се занимава со производство на природни и концентрирани додатоци во исхраната, направени според древни рецепти од источната култура, со чија помош се допринесува за зајакнување на целокупниот имунолошки систем и подобрување на благостојбата и квалитетот на животот. Тиенс групацијата е енергична и доверлива организиација која ја спроведува стратегијата "одлично здравје за сите". Водејќи се од таа девиза, со отварањето на Тиенс Македонија овозможуваме промовирање позитивен, природен и здрав животен стил и полесна достапност на производите од Тиенс асортиманот на потрошувачите на нашиот пазар како и одлични можности да станете дел од нашата успешна приказна со отварање на можности за заработка.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.