67% попуст на проценка на функцијата на тироидната жлезда (преку анализа на крв) на TSH, FT4, FT3 тироидни хормони во дијагностичка лабораторија ПЗУ Павлина во вредност од 1500 ден. по цена од 599 ден.

Цена

490 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

67%

Заштеда

1010 ден.

Купени: 37

 • ул. Огњан Прица бр. 39 (н. Кисела вода)

  Одведи ме таму

  078 434 837 ; 02 277 1112

  pzupavlina@gmail.com

Добивате

Проценка на функцијата на тироидната жлезда (преку анализа на крв):

 • TSH - во вредност од 500 ден.
 • FT4 - во вредност од 500 ден.
 • FT3 - во вредност од 500 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.12.2019 до 10.02.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Не е потребно со себе да носите здравствена легитимација, упат или плави картони
 • Не е потребно претходно закажување
 • Комплетните резултати се добиваат за 5-7 дена

Опис

Грижете се за своето здравје!

Испитајте ја функцијата на тироидната жлезда со проверка на тироидните хормони (преку анализа на крв) Со овој пакет испитувања во Дијагностичка лабораторија ПЗУ Павлина добивате можност да проверите и да бидете сигурни дека се е во ред со вашето здравје или да откриете навремено евентуална појава на некаков здравствен проблем поврзан со тироидната жлезда.

Важноста на редовните прегледи и испитувања е од големо значење за добро здравје и виталност. Редовните испитувања се превенција од појава на болести и здравствени проблеми. Преку крвната анализа и соодветните испитувања може да се откријат најразлични потенцијални симптоми за појава на здравствен проблем со цел да се превземат превентивни мерки против истиот навремено. Возрасните лица во одреден стадиум од својот живот најчесто имаат некаков проблем со тироидната жлезда. За жал, симптомите на тироидните заболувања не се препознаваат секогаш навреме.

За проценката на состојбата и функцијата на тироидната жлезда, од непроценлива важност се групата на тестови кои со едно име се нарекуваат TFT (Thyroid Function Test) - тоа се лабораториски тестови кои се изработуваат од крв, со кои се врши проценка на функцијата на тироидната жлезда. Ви овозможуваме да направите проверка за проценка на тироидната функција со следните тестови: FT4, FT3 и TSH

Препуштете се на тимот професионалци во ПЗУ Павлина кои ќе се погрижат за вашето здравје!

За ПЗУ Павлина

Основани 2009 година, ПЗУ Павлина е лабораторија со екстерна контрола од BioRad ги работиме сите хематолошки, биохемиски, имунолошки и микробиолошки анализи. Крвна слика, клиничка хемија, полови хормони, тироидни хормони, автоантитела, серологија, плазма протеини, урина, туморски маркери, мониторирање на лекови, алерготестови.

За компанијата

Основани 2009 година, СкринЛаб Биохемиска Лабораторија е лабораторија со екстерна контрола од BioRad ги работиме сите хематолошки, биохемиски, имунолошки и микробиолошки анализи. Крвна слика, клиничка хемија, полови хормони, тироидни хормони, автоантитела, серологија, плазма протеини, урина, туморски маркери, мониторирање на лекови, алерготестови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.