Проверете го Вашето здравје! 50% попуст на ехо на тироидна жлезда (тироидеа) + лабораториско испитување на тироидни хормони (TSH и FT4) во Newborn Clinic

Цена

1999 ден.

Вредност

4000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

2001 ден.

Преостанато време

Купени: 29

 • Булевар Илинден 107, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  077 443 443, 02 27 34 350, 075 283 314

  [email protected]

Добивате

Ехо на тироидна жлезда (тироидеа) + лабораториско испитување на тироидни хормони (TSH и FT4)
Добивате:

 • Ендокринолошки преглед (совет и мислење од ендокринолог)
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Лабораториско испитување на на тироидните хормони ( TSH и FT4)

*Подетално за понудата може да погледнете во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.10.2023 до 31.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Закажете консултативен разговор на 077 443 443, 02 27 34 350 или 075 283 314
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Ехо на тироидна жлезда (тироидеа) + лабораториско испитување на тироидни хормони (TSH и FT4)
Добивате:

 • Ендокринолошки преглед (совет и мислење од ендокринолог)
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Лабораториско испитување на на тироидните хормони ( TSH и FT4)

Неоткриената и нелекувана тироидна дисфункција кај жените може да го отежни процесот на забременување, а доколку дојде до концепција може да предизвика проблеми за време на бременоста кои би биле фатални и за мајката и за плодот. Мајките имаат зголемен ризик за спонтан абортус, предвремено породување,  породување со царски рез, можност за крварење по породувањето, додека кај плодот недостигот на тироидни хормони може да доведат до неадекватен раст и развој.

Кај мажите нарушената функција на тироидната жлезда може да резултира со еректилна дисфункција, пад на либидото и промени на параметрите на спермата со што се намалува плодноста.

За компанијата

Newborn Clinic - Единствен центар во регионот!

Имањето деца е најголемата радост за секој човек, семејство или индивидуа. Но, не секој е благословен со овој животен дар. Многу парови и семејства се соочуваат со потешкотии и поминуваат макотрпни третмани за да го чујат првиот бебешки плач.

Ние, во New Born, знаеме дека овој период за Вас почитувани семејства може да биде заморен, разочарувачки и тежок и од материјална и од психичка гледна точка. Ако сакате вие заедно со ваши-от/та сопруг/а да ја комплетирате сликата на едно среќно семејство и да станете родител, а долго време не можете, не сте сами. На нашата веб страна www.newborn.mk можете да најдете информации за причините поради кои не можете да имате деца, што може да се направи во врска со тоа и опциите за третман.

Визија на болницата

Со постојаното унапредување на технологијата во медицинскиот сектор треба да се обезбедат постојани и лесни решенија на проблемите. Во овој процес нашата организација ќе ги донесе во Македонија и ќе ги презентира најновите технички истражувања од оваа област. Освен да се биде една комерцијална институција, свесноста и спроведување на етичките правила и давање услуги задоволувајќи ги нашите пациенти е наша примарна цел. Кога ќе дојдете во нашиот Центар за плодност, ќе бидете пречекани од насмеаните лица на нашиот персонал. Тука ќе најдете амбиент каде што ќе бидете разбрани, ќе се слушнат вашите прашања и со добивање на конкретни резултати ќе бидете спокојно испратени дома.

Тимот од искусни и обучени професионалци со академска кариера се тука за да Ви ги понудат услугите користејќи ги најновите технологии и етичките правила. Нашиот центар Ви ги нуди најновите техники во Ин витро третманот. Во нашиот центар нема да се чувствувате како во класична болница туку ќе најдете еден амбиент каде што ќе бидете разбрани, ќе бидете пречекани со насмеаните лица на нашиот персонал и ќе се чувствувате добро. За да ги остварите Вашите соништа и за да можете да го прегрнете Вашето дете, кое е најубавиот плод на едно семејство, New Born клиниката е со вас.

Зошто NEW BORN клиника?

Со воведување на еден нов иновативен систем нашиот Центар има за цел да Ви понуди поразлични услуги од болничките средини, помирен, поконфорен амбиент, без чекања со часови. Во нашиот центар Ин витро оплодувањето може да биде покриено приватно но, и преку фондот за здравствена осигурување. Друга причина за да не изберете нас се новите методи на третман и технологија која ви ја нудиме. Во врска со овие нови методи и технологии можете да ги најдете сите информации на нашата веб страница. По процесот на Ин витро оплодувањето заедно со Вашиот сопруг можете да се одморите во претходно подготвените комфорни соби за Вас. Ние ви стоиме на услуга да Ви го понудиме најновото, а не постоечкото. Нашата најголема желба е да ја споделиме среќата со Вас кога ќе го земете Вашето дете в раце и да Ве испратиме од нашиот центар во Вашите дом насмеани и среќни.

Нови техники:

 • EPA тест IUTP – интра тубо перитонеално оплодување на матката
 • Ендометријално гребење со посебен катетер
 • PGD – преимплатациска генетска дијагноза
 • PGS – преимплатациски генетски скрининг
 • Инвитро оплодување и андролошки услуги

Останати услуги:

 • Анализа на сперма и хормонална анализа – 4D ултрасонографија
 • ICSI – интра цитоплазматско инјектирање на сперма
 • PICSI – физиилошки интра цитоплазматско инјектирање на сперма
 • Приватни гинеколошки прегледи
 • Тест за бременост и следење на бременоста
 • TESE – хирургија на тестиси
 • Замрзнување со метод на витрификација
 • Замрзнување на сперма и јајни клетки
 • Донација на сперма и јајни клетки
 • Аспирација на циста

Неплодноста е сложена медицинска состојба што Ин витро специјалистите ја третираат со помош на ендокринолозите и другите специјалисти.

Ендокринолошкиот оддел во нашата клиника нуди можност да се добие комплетна услуга на едно место, почнувајќи од превенција, соодветни совети, поставување на точна дијагноза на ендокринолошките заболувања, како и третман на истите со примена на најсовремени медицински стандарди.

Одделот за ендокринолгија при Newborn Clinicк ги обезбедува следните услуги:

Ендокринолошки прегледи

 • Дијабетес,
 • Предијабетес
 • Гестациски дијабетес
 • Болести на тиридна жлезда
 • Дебелина
 • Нарушувања на липиден метаболизам
 • Остеопороза
 • Неплодност
 • Полицистичен оваријален синдром
 • Болести на надбубрежни жлезди
 • Болести на хипофиза
 • Проверка на хормони
 • Ултрасонографија на тироидна жлезда
 • Тестикуларна ултрасонографија
 • УЗ Дензиометрија (проценка на коскената густина)
 • Персонализирана исхрана ( Поддршка и консултации како и персонализирана диета од страна на специјалист ендокринолог)
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.