42% попуст на изнајмување на тениски терен во времетраење од 1 час (вечерни термини) со вклучена опрема (рекети и топчиња) во TК МТП во вредност од 600 ден. по цена од 350 ден.

img

Цена

350 ден.

Вредност

600 ден.

Попуст

42%

Заштеда

250 ден.

Преостанато време

Купени: 20

Добивате

Изнајмување на тениски терен

 • Времетраење од 1 час
 • Достапни термини: секој ден од 21:00 - 24:00 часот
 • Вклучена опрема (рекети и топчиња)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.07.2020 до 31.08.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Ваучерот ќе можете да го искористите секој ден од 21:00 до 24:00 часот
 • Доколку откажувате веќе закажан термин, потребно е да го направите тоа 24ч. однапред

За компанијата

ТК МТП постои од 1995 година. Создаден е како резултат на тениска идеја која беше поддржана и реализирана со помош на неколкумина љубители на тенисот, во време кога Македонија ги живееше првите години од осамостојувањето, па и организацијата на тенисот како и се друго ги доживуваше промените предизвикани од оваа состојба.

Најзабавните спортски родендени само на едно идеално место за вас и вашите најблиски!!!

Оранизиран мултиспортски роденден - фудбал, кошарка и тенис.

За најмладите - игротека со најразлични анимации!

ТК МТП е член на Македонската Тениска Федерација од 1995 година. Натпреварувачите на ТК МТП се исто така регистрирани членови на МТФ и земаат редовно учество на сите турнири организирани од страна на МТФ.

Натпреварувачите на ТК МТП 15 пати освојувале Државни првенства во различни категории, повеќе пати станувале вице шампиони или биле полуфиналисти. Освоени се многу Екипни првенства и Отворени првенста, во организација на МТФ.

Исто така натпреварувачите на ТК МТП имаат забележителен настап и на меѓународни турнири во организација на ЕТА и ИТФ, како и на турнири во организација на Тениските федерации на соседните земји.

Кратко за сегашноста

Досегашното искуство и постигнатите резултати ни даваат за право да сериозно размислуваме во правец на квалитетен детски и јуниорски тенис.

За таа цел сегашната организација се темели на организација на:

Детски тенис - реализација на идејата за еден нов пристап кон вклучување на децата во тениската игра и натпревар, во што се вклучени деца од 4 до 10 годишна возраст

Јуниорски екипи - во кои се вклучени сите натпреварувачи на ТК МТП во соодветни категории

Тениска академија - каде го пласираме стеканатото тренерско знаење и искуство, организациско искуство, инфраструктура и можности кои ни ги нуди нашето поднебје за создавање на оптимален пакет на тренинзи и подготовка на играчи со високо натпреварувачки амбиции.

Покрај јуниорскиот тенис, ТК МТП е место каде и голем број на рекреативци добро се забавуваат. Природниот и едноставен амбиент го прават ТК МТП место каде сите добро се чуствуваат и уживаат во убавините и забавата што ја нуди спортот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.