img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Tonymoly Wonder Ceramide Mochi Toner 500ml

1200 ден.

Опис

Формулиран со негувачки церамиди, делуваат длабоко во кожата за долготрајна хидратација и трансформативни резултати, коие се одговорни за заштитната бариера на кожата. Витаминот Б и хијалуронска киселина обезбедуваат дополнителна хидратација, така што кожата изгледа посилна и поздрава со секоја употреба.

Како да се користи? – Нашиот тонер Wonder Ceramide Mochi може да се користи на повеќе начини, во зависност од потребите на кожата.

За нормална кожа: По чистење на кожата, натопете памучна подлога со тонерот и избришете го лицето за да ги отстраните преостанатите токсини и нечистотии од кожата. Нежно тапкајте го преостанатиот тонер додека не се апсорбира целосно.

За сува, дехидрирана кожа: По методот 7 Skin, нанесете од тонерот со чисти  раце. Нежно тапкајте во кожата додека не се апсорбира целосно. Повторете 7 пати. Продолжете со преостанатата рутина за нега на кожа.

За многу сува или комбинирана кожа: Натопете неколку памучни туфери со овој тонер. Оставете ги  околу лицето како маска или нанесете ги туферите на одредени области на лицето кои се суви  (т.е. образи, чело, нос, итн.) Облогите се отстрануваат  по 10 минути. Нежно тапкајте го преостанатиот тонер додека не се апсорбира целосно.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.