94% попуст на 50 часовен онлајн курс за започнување на сопствен бизнис - Starting your Business + сертификат од Trendimi во вредност од 6138 ден. (99 eur) по цена од 372 ден. (6 eur)

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

Преостанато време

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс Starting your Business

 • Времетраење на курсевите заедно: над 50 часа online содржина
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и добиј бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 31.10.2019
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за "Започнување на свој бизнис" 
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • За да започнете со курсот потребно е да одите на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА и да гo внесeте кодот на купонот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција. 
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: англиски. 
 • Курсот се изведува online.
 • Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com.

Опис

Започнување на бизнис

Започнување на нов бизнис може да биде макотрпен процес. Вие можеби се чуствувате самоуверено но што е со другите непредвидливи аспекти? Можеби имате малку искуство со маркетинг, промоција и започнување на бизнисот, но дали е сето тоа доволно? Да, повеќето претприемачи ќе Ви кажат дека е возбудливо и благодарно сами да ја креирате вашата судбина со тоа што ќе отворите своја компанија, но тоа носи и многу предизвици. Тоа може да звучи застрашувачки, но овој курс ќе ви помогне да го надминете стравот и мистеријата околку започнување нов бизнис и ќе ве подготви самоуверено да зачекорите напред.

Курсот е поделен на неколку категории, односно модули како составни делови од целиот процес на започнување на бизнис.

 • Модул 1 – Подготовка – ќе ви биде овозможено да погледнете што значи да се биде претприемач и да оцените дали тоа е за вас. Во овој дел ќе биде претставено истражувањето на пазарот и како да процените кои се вашите слабости и силни страни.
 • Модул 2 – Вовед во Маркетинг – ќе ви биде овозможено добро презентирање и разбирање на маркетинг теоријата, со цел да размислувате како маркетинг консултант. Исто така ќе добиете совети на приценување и користење на одлични алатки од онлајн технологијата преку која ќе можете да го рекламирате вашиот бизнис.
 • Модул 3 – Стартување на бизнис – неопходни информации за вашиот бизнис, односно за како да одберете име, интелектуална сопственост, регистрација и структура на компанија.
 • Модул 4 – Водење на бизнис – практичната страна на бизнисот, сметководство, финансии, даноци, буџет и обрт. Исто така ќе добиете и совети за вработување и комуникација со вработените со цел да се одржат добрите врски на работното место за бенифит на компанијата.
 • Модул 5 – Бизнис план – со најважните компоненти, извори и врски
 • Модул 6 – Започнување со вашиот бизнис. До тука веројатно ќе бидете полни со идеи како да водите успешен бизнис. Овој модул е полн со совети за подготовка за лансирање на бизнисот со најмал ризик, и како најдобро да ги искористите бизнис мрежите.

На крај на курсот ќе размислувате како претприемач и ќе знаете точно што е потребно да водите успешен бизнис и како да се издржувате себе си дури го правите тоа. Советите се преточени преку вистински примери за имплементација на идеи. Содржината е лесна со цел да се научи и абсорбира она што е релевантно. Останете инспирирани и фокусирани на иднината која ја имате на ум. Искористете го новото знаење за да стекнете самодоверба. Ова е одлична алатка која ќе ви помогне во почетоците како сопственик на бизнис.

Повеќе инфромации за Trendimi на следниот линк ВИДЕО

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.