94% попуст на 50 часовен онлајн курс за започнување на сопствен бизнис - Starting your Business + сертификат од Trendimi во вредност од 6138 ден. (99 eur) по цена од 372 ден. (6 eur)

Цена

372 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс Starting your Business

 • Времетраење на курсевите заедно: над 50 часа online содржина
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 31.10.2019
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за "Започнување на свој бизнис" 
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • За да започнете со курсот потребно е да одите на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА и да гo внесeте кодот на купонот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција. 
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: англиски. 
 • Курсот се изведува online.
 • Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com.

Опис

Започнување на бизнис

Започнување на нов бизнис може да биде макотрпен процес. Вие можеби се чуствувате самоуверено но што е со другите непредвидливи аспекти? Можеби имате малку искуство со маркетинг, промоција и започнување на бизнисот, но дали е сето тоа доволно? Да, повеќето претприемачи ќе Ви кажат дека е возбудливо и благодарно сами да ја креирате вашата судбина со тоа што ќе отворите своја компанија, но тоа носи и многу предизвици. Тоа може да звучи застрашувачки, но овој курс ќе ви помогне да го надминете стравот и мистеријата околку започнување нов бизнис и ќе ве подготви самоуверено да зачекорите напред.

Курсот е поделен на неколку категории, односно модули како составни делови од целиот процес на започнување на бизнис.

 • Модул 1 – Подготовка – ќе ви биде овозможено да погледнете што значи да се биде претприемач и да оцените дали тоа е за вас. Во овој дел ќе биде претставено истражувањето на пазарот и како да процените кои се вашите слабости и силни страни.
 • Модул 2 – Вовед во Маркетинг – ќе ви биде овозможено добро презентирање и разбирање на маркетинг теоријата, со цел да размислувате како маркетинг консултант. Исто така ќе добиете совети на приценување и користење на одлични алатки од онлајн технологијата преку која ќе можете да го рекламирате вашиот бизнис.
 • Модул 3 – Стартување на бизнис – неопходни информации за вашиот бизнис, односно за како да одберете име, интелектуална сопственост, регистрација и структура на компанија.
 • Модул 4 – Водење на бизнис – практичната страна на бизнисот, сметководство, финансии, даноци, буџет и обрт. Исто така ќе добиете и совети за вработување и комуникација со вработените со цел да се одржат добрите врски на работното место за бенифит на компанијата.
 • Модул 5 – Бизнис план – со најважните компоненти, извори и врски
 • Модул 6 – Започнување со вашиот бизнис. До тука веројатно ќе бидете полни со идеи како да водите успешен бизнис. Овој модул е полн со совети за подготовка за лансирање на бизнисот со најмал ризик, и како најдобро да ги искористите бизнис мрежите.

На крај на курсот ќе размислувате како претприемач и ќе знаете точно што е потребно да водите успешен бизнис и како да се издржувате себе си дури го правите тоа. Советите се преточени преку вистински примери за имплементација на идеи. Содржината е лесна со цел да се научи и абсорбира она што е релевантно. Останете инспирирани и фокусирани на иднината која ја имате на ум. Искористете го новото знаење за да стекнете самодоверба. Ова е одлична алатка која ќе ви помогне во почетоците како сопственик на бизнис.

Повеќе инфромации за Trendimi на следниот линк ВИДЕО

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.