Ослободете се од стресот и нервозата! 94% попуст на онлајн курс за Mindfulness Masterclass + сертификат од Trendimi во вредност од 6138 ден. (99 eur) по цена од 372 ден. (6 eur)

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 6

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс за Mindfulness Masterclass + сертификат за успешно завршен курс

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 30.09.2019
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Mindfulness Masterclass
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот. 
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред. 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција. 
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски. 
 • Курсот се изведува online. 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com.

Опис

Во просек 47% од луѓето поминуваат мислејќи на различни нешта додека се во одење. Најчесто размислуваат за нештата кои можат да тргнат на лошо според студија објавена од Универзитетот Харвард. Ваквото размислување за негативни работи бмногу влијае на нашето целокупно здравје, среќата и способноста да уживаме во животот.

Овој курс ќе ви помогне да го разберете и совладате концептот на живеење во сегашноста, без да се грижите и да ве преоптоварува иднината и ситуациите во кои работите може да тргнат на лошо. Овој концепт е долго практикуван во Будизмот, па подоцна е донесен и во западните земји. Денес концептот на “Mindfulness” е користен д психолозите, докторите, терапевтите со цел да се намали стресот, вознемиреноста и депресијата.

За повеќе информации околу курсот и модулите кои ќе се изучуваат кликнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.