95% попуст на онлајн курс за стилист за коса - Accredited Extensions & Hair Styling Expert од Trendimi во вредност од 12 338 ден. (199 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

12338 ден.

Попуст

95%

Заштеда

11780 ден.

Купени: 1

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

 • Онлајн курс за стилист за коса - Accredited Extensions & Hair Styling Expert
 • Времетраење: 50 часа
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Accredited Extensions & Hair Styling Expert
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@trendimi.net.

Опис

Image is everything. Hair styling is a vital component. Имиџот е се, а сајлингот на коата е витален компонент од изгледот. Без разлика на полот и возраста, аспектите на преставителноста и бескпрекорниот изглед им се важни на сите. Косата е еден од најважните елементи на целокупиот изглед. Стилизирањето на косата е креативна и гламурозна кариера. Оваа професија преставува голема сатисфакицја за профеисоналецот и е комплетно исплатилва.

Доколку еднаш се обучите, со оваа работа можете да работите во најразлични салони за убавина, каде ќе ги поставувате трендовите, а можеби и ќе имате можност да се грижите за изгледот на познати модели или јавни личности. Обуката за фризер е исто така важна доколку сакате да се определите да бидете моден советник. Овој курс е креиран од врвен стилист за коса кој има долгогодишно искуство во оваа област. Со следењето на овој курс ќе научите колку е важна грижата за косата во завиност од нејзиниот тип, но и ќе стекнете знаење за креативен стајлинг на косата. Во склоп на курсот е и модул за екстензии за коса и пренесување на корисни вештини од овој тип.

Ова се дел од работите кои се опфатени со курсот:

 • Стајлингот на косата низ историјата, нивната улога во областа на модата и колку класичниот изглед се применува во денешните трендови
 • Структурата на косата и како да се грижите за неа, како да ја зајакнате и нахраните
 • Совети и трикови на техниките на миење, исправување виткање и сушење на косата Како да се стилизира косата според обликот на лицето и која боја да се одбере според тонот на кожата
 • Креирање на фризури за посебни пригоди, и стилизирање на различен изглед за иста должина
 • Стилови на фризури
 • Екстензии на коса – различни типови и чекор по чекор техники за додавање и остранување на уметоците од косата

Модул 1: Поглед кон косата

 • Структура на косата 
 • Скалп 
 • Историја на косата 
 • Различни видови на коса 

Модул 2: Како да се грижите за косата

 • Продукти за коса 
 • Анализа на коса и скалп 
 • Избегнување на грешки и оштетувања 

Модул 3: Боја и форма на коса

 • Кои нијани одговараат на кои типои на кожа, а кои бои не одговараат 
 • Кој облик/стил на коса одговара со кој облик на лице 

Модул 4: Како професионално да ја фарбате косата

 • Бенефити од скалп масажа 
 • Регенератор 
 • Третмани на коса 
 • Совети од експерти 
 • Како професионално да ја миете косата – видео туторијал 

Модул 5: Алатки

 • Алатки за сушење на косата 
 • Различни видови на алатки 

Модул 6: Стилизирање

 • Како да додадете волумен – видео туторијал 
 • Креирање на локни – видео туторијал 
 • Подобрување на локните со дифузер – видео туторијал 
 • Како да ја исправите косата – видео туторијал
 • Обликување на косата со техника со прсти и восок – видео туторијал

Дел од видео предавањата може да погледнете на следниот линк: ВИДЕО

Комплетната програма можете да ја погледнете на следниот линк: ПРОГРАМА

Повеќе информации за Trendimi на следниот линк: ВИДЕО

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.