За блескава и хидрирана коса! До 63% попуст на третман за нега на коса по избор во Ахат Фризерски Салон

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

800 ден.

Попуст

51%

Заштеда

410 ден.

Купени: 2

 • Бул. Митрополит Теодосиј Гологанов 70/7 Скопје

  Одведи ме таму

  02 306 6624, 072 222 573

Добивате

Опции на понудата:

Ботокс Третман за коса 1,500 ден. 550 ден.
Miracle Oil Третман за коса 1,200 ден. 499 ден.
Кератин Третман за коса 800 ден. 390 ден.
Repair Rinse Off Третман за коса 800 ден. 390 ден.

*Повеќе за третманите можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.04.2019 до 31.05.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин
 • Понудата важи само за жени

Опис

БОТОКС третман за нега на коса

Идеален за деликатна, кршлива и истенчена коса. На база на хијалуронска киселина, кератин, колаген и масло од моринг. Ја чисти косата ефектно, ги отвара кутикулите и ја припрема за интензивниот третман. Синергијата на кератинот и колагенот го полнат и даваат јачина и волумен на влакното а косата останува мека сјајна и лесна. 

Третманот Ботокс опфаќа четири фази:

 • Фаза 1. Бото филтер шампон
 • Фаза 2. Бото филтер гел
 • Фаза 3. Бото филтер кондиционер
 • Фаза 4. Бото тоник спреј реконструктивен филтер

OIL MIRACLE BRAZILNUT OIL третман за нега на коса

Tретманот е наменет за интензивна нега на секаков тип на коса, се препорачува и за бојадисана коса. За длабинска обнова на косата, за ултимативна нега, за свежина на бојата. Формула збогатена со масло од бразилски орев кое е богато со омега 3 и 9 киселини, антиоксиданси кои косата ја прават исклучително блескава, сјајна, без претерано натежнување.

Третманот опфаќа четири фази:

 • Фаза 1. Oil Miracle Brazilnut Оil шампон
 • Фаза 2. Оil Miracle Brazilnut Oil puil маска
 • Фаза 3. Oil Miracle Brazilnut Oil Talent 10
 • Фаза 4. Oil Miracle Refined Brazilnut Oil Booster

KERATIN Третман за нега на коса

За мазна коса и до 48 часа. Овој третман содржи кератински комплекс кој навлегува во структурата на секое влакно, тој истовремено ја чисти косата и го обновува влакното создавајќи заштитен слој. Ја скротува косата и го прави влакното мазно и глатко.

Третманот опфаќа две фази:

 • Фаза 1. Innova Кeratin Straight шампон
 • Фаза 2. Innova Kera Restore Treatment

REPAIR RINSE - OFF третман за нега на коса

Третманот ја чисти, обновува и ја оживува оштетената коса. Третманот е збогатен со хидропизиран  креатин и дејствува длабински за влакното да биде активно. Третманот дава сјаен, цврст и здрав изглед на косата. Ја обновува косата и спречува натамошно оштетување.

Третманот опфаќа две фази:

 • Фаза 1. Repair шампон
 • Фаза 2. Repair Rinse – Off Treatment
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.