За комплетно релаксирање и уживање! 41% попуст на антистрес третман (релакс масажа, музикотерапија и електротерапија) во Центар за физикална и кинезитерапија Laser Med во вредност од 1500 ден. по цена од 890 ден.

Цена

890 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

41%

Заштеда

610 ден.

Купени: 28

 • ул. Методија Шаторов - Шарло бр.15/1-10, Скопје (зад Тобако 2, спроти Equilibrium)

  Одведи ме таму

  02 246 6021, 070 338 754

  [email protected]

Добивате

Антистрес третман (времетраење 60 мин.)

 • релаксирачка масажа по рефлексни точки на телото
 • компјутеризирана електро терапија
 • музикотерапија (со слушалки и специјална музика)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.02.2022 до 30.12.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи и за мажи и за жени
 • Работното време на Laser Med е од 10:00 - 20:00ч.
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Анти стрес терапија или психо - физио - неуростимулација се применува со користење на апаратура со најнапредна технологија, применувајќи принципи од физиологија и психологија, при што се модифицираат и менуваат физичките и психичките одговори кои ги дава организмот со цел да се постигне сеопфатно подобрување.

Се делува на централниот, периферниот и автономниот нервен систем како и на нервните мрежи и структури кои одговараат и интервенираат на контрола на умот. Компјутеризираните програми на апаратурата се со докажана сигурност и овозможуваат прогресивна релаксација.

Клиентите при примена на терапијата се удобно сместени на кревети, при што воедно им се применува и аудио – музикотерапија, така што им се овозможува да се излекуваат од својот стрес, опсесија, непријатности и тн.

Протоколите и програмите, со кои се работи се со апсолутна прецизност и вклучуваат: одредена нервна стимулација, техники за релаксација, одговор на релаксација, длабоки масажи и техники базирани на следење на нервната фреквенција, кои успеваат со терапијата да ги сменат сензациите на клиентите, перцепциите и нивниот тек.

Доведуваат до деактивација на левата хемисфера на мозокот (свесниот ум) и пренесување на контролата на десната хемисфера (потсвеста), менувајќи и создавајќи нови специфични условни рефлекси (Павлов), кои му дозволуваат на клиентот полесна контрола врз неговите проблеми и подобрување на неговиот организам, преку техниките за длабока релаксација, константен сон, отстранување на болката, контролирање во стресни ситуации, зголемување на самодовербата, намалување на вознемиреноста и владеење со емоциите и загриженоста.

Индикации:

 • Пореметување на сонот
 • Вознемиреност
 • Опсесија
 • Депресија
 • Обеситас, анорексија, булимија
 • Пострауматски стрес
 • Ноќно мокрење
 • Подобрување на состојбата на кожата (херпес)
 • Програми за контрола на хронична болка
 • Терапии за зависници од тутун
 • Фобии
 • Зголемување на самодовербата
 • Подобрување на климактерични тегоби
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.