Kажете им збогум на брчките! 73% попуст на 5 лифтинг третмани на лице со Цаци апарат + 2 фенирања гратис во салон за убавина Сандра Ексклузив во вредност од 3700 ден. по цена од 350 ден.

Цена

999 ден.

Вредност

3700 ден.

Попуст

73%

Заштеда

2701 ден.

Купени: 2

 • бул. Авној бр 72 (кај поранешна слаткарница Стела)

  Одведи ме таму

  02 2443 911, 02 2442 166

 • ул. Св. Кирил и Методиј 14/5 Скопје

  Одведи ме таму

  02 3211 594

Добивате

5 лифтинг третмани на лице со Цаци апарат + 2 фенирања гратис

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.08.2019 до 15.09.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телeфон
 • Купонот можете го искористите на локацијата во Центар и Аеродром (позади поранешна Стела)

Опис

Фази на третманот:

 • Лифтинг (пеглање на лице со Цаци апарат)
 • Нанесување на тоник за хидратација
 • Масажа на лицето и деколтето
 • Хранлива маска според тип на кожа
 • Завршен лифтинг крем

Водата е главна компонента на човечкото тело (околу 70%) и сите витални функции: респирација, апсорпција и транспорт на хранливи материи и елиминација на отпадните материи, како и многу други функции зависат од неа. Учествува во формирањето на ткивата и помага за одржување на константна телесна температура. Всушност, животот не би постоел без вода.

Кожата е најголем орган во телото и затоа од правилната хидратација зависи одржувањето на функциите и нејзината кондиција. Делува како физичка бариера која нѐ заштитува од надворешните влијанија (загадувања, сонце, детергенти...). И токму поради тоа прва и ги чувствува симптомите на дехидратацијата.

Пасивни и активни начини на хидратација

Пасивна хидратација се остварува со состојки кои формираат оклузивна бариера на хидролипидниот слој на кожата, која го спречува испарувањето на водата и на тој начин ја спречува дехидратацијата.

Во случај на активна хидратација, субстанците нанесени на кожата имаат и рекуперативна функција, јаврзуваат влагата и се нарекуваат хигроскопно актвини супстанци.

Козметичко фризерското студио „САНДРА ЕКСЛУЗИВ“ со своето 15 годишно искуство постои на 2 локации (Аеродром и Центар) и нуди широка палета на услуги за убавина за сечии потреби: нега на коса, козметички услуги за нега на лице, услуги за нега на тело и слабеење и многу други.

Од фризерски услуги нуди: шишање, фенирање, обликување, шатирање, нијансирање, фарбање, регенерација и обновување на вашата коса.

Козметичките услуги ја опфаќаат негата на вашето лице со најразлични третмани, пеглање на брчки, подигање на мускулатурата, лечење на акнозна кожа, ревиратизација со познати светски препарати и апарати („Цаци“ и „Радиофреквенција“).

Од палетата услуги за нега на тело Сандра Ексклузив нуди: депилација, маникир, педикир, масажи за релаксација и третмани за слабеење со најсовремена апаратура.  

За компанијата

Козметичко фризерското студио „Сандра Ексклузив“ со над 20 годишно искуство постои на 3 локации (Аеродром, Центар и Капиштец) Ви нуди широка палета на услуги за убавина за сечии потреби: нега на коса, козметички услуги за нега на лице, услуги за нега на тело и слабеење и многу други.

Од фризерски услуги нуди: шишање, фенирање, обликување, шатирање, нијансирање, фарбање, регенерација и обновување на вашата коса.

Козметичките услуги ја опфаќаат негата на вашето лице со најразлични третмани, пеглање на брчки, подигање на мускулатурата, лечење на акнозна кожа, ревиратизација со познати светски препарати и апарати („Цаци“ и „Радиофреквенција“).

Од палетата услуги за нега на тело Сандра Ексклузив нуди: депилација, маникир, педикир, масажи за релаксација и третмани за слабеење со најсовремена апаратура.  

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.