Релакс и опуштање за мајка и бебе! До 50% попуст на VIP третман за мајка и бебе, PLUS третман за бебе, масажа на бебе, хидротерапија (СПА) на бебе, масажа на трудници или постпартум масажа по избор во Twinkle Baby Spa

Цена од

350 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

600 ден.

Попуст

42%

Заштеда

250 ден.

Купени: 1

 • Twinkle Baby Spa, Bulevard 8-mi Septemvri, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078227726

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Масажа на бебе (времетраење: 20 мин.) 600 ден. 350 ден.
Масажа на трудници (времетраење: 30 мин.) 1,200 ден. 600 ден.
Постпартум масажа: масажа на жени по бременоста (времетраење: 30 мин.) 1,200 ден. 600 ден.
Хидротерапија (СПА) на бебе (времетраење: 25 мин.) 1,200 ден. 750 ден.
PLUS третман за бебе (времетраење: 35 мин.) 1,500 ден. 950 ден.
VIP третман за мајка и бебе (времетраење: 45 мин.) 2,500 ден. 1,250 ден.

*Подетално за третманите може да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.05.2023 до 30.11.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Хидротерапија 

Хидротерапијата (слободно движење во топла вода) нуди придобивки и за бебето и за родителот. Колку порано започнете, толку повеќе предност ќе добиете.
Пливањето не е само искуство што опушта и смирува, тоа е извонредна техника која носи бројни физички и емоционални придобивки за новороденчињата и бебињата. Хидротерапија (вежби за пливање и вода  го поддржува менталниот и физичкиот развој на бебето, како и способноста за движење.
Бенефити од хидротерапија:
 • Се зголемува циркулацијата на крвта
 • Се зајакнуваат мускулите
 • Се ослободуват зглобовите, притисокот на водата во стомакот
 • Го регулира варењето и во градите помага да се зајакнат респираторните мускулите
 • Ги намалува и спречува проблемите со колика, гасови, рефлукс, запек, и го зголемува апетитот
 •  Го подобрува прихомоторниот развој и му помага на вашето бебе да ја зајакне рамнотежата и способноста за кординација
 •  Развива церебрална хемисфера
 •  Редовните посети влијаат на кардиоваскуларниот систем
Масажа на бебиња
 
На бебињата им е потребен физичкиот контакт за да растат физички и психички здрави. Масажата на бебето го зајакнува неговиот имунолошки систем,придонесува на здрав раст на мускулите и го намалува неговиот стрес. Масажата е еден одличен начин за да се поврзете со вашето дете и да создадете една мирна атмосфера за двајцата.
Предностите на масажата се многубројни:
 • Стимулира на растење на бебето
 • Го намалува стресот 
 • Помага во емоционалниот развој
 • Го смирува детето 
 • Се намалува будење во тек на ноќта
 • Го стимулира развојот на хормонот окситоцин, кој може да генерира чувство на среќа и сакање
Масажа за време на бременост

Масажата во тек на бременоста има голема влијаеност и интензивна грижа во одржувањето на кожата чувајќи ја еластичноста и формата на кожата, за бременоста да не остави видливи траги.
Редовната масажа значително ја провоцира циркулацијата на крвта во кожата како и метаболизмот на кожата и ја чува еластичноста. Стриите за да се предупредат во целост ,треба особено местата каде што се повеќе опфатени од бременоста како што се стомакот и колковите, треба најмалку од третиот месец на бременост да се направи масажа два или три пати неделно.
 
Постпартум масажа - масажа по бременоста

Примањето на истата може да биде од корист за вашето расположение и да го забрза заздравувањето. Жените кои прават масажа по породувањето, најверојатно ќе забележат бројни придобивки за нивното тело и расположение.
Ако сте имале породување со царски рез, разговарајте и со вашиот лекар и со терапевт за масажа за да бидете сигурни дека е безбедно.
Ако сте имале згрутчување на крвта во бременоста или претходно, вашиот лекар најверојатно веќе ќе ви препорача да избегнувате масажа.
Проверете кај вашиот лекар кога е безбедно да се продолжи со масажата

За компанијата

Twinkle Baby Spa започна со работа во Фебруари 2022 како најновата бизнис идеја која има одлични можности за бизнис во наредните години.Twinkle Baby Spa има за цел да го подобри физичкиот и менталниот развој на бебето и како концепт користи 2 компоненти како што се хидротерапија и нео - натална масажа заедно со нежни пасивни вежби. Исто така во нашиот концепт сметаме дека е неопходно да се применат и третмани / масажи на мајки за време на бременост и после породувањето,земајќи го во предвид физичкиот и психолошкиот товар од бременоста и породувањето може значително да го ослабне младото тело на мајката, оставајќи ја ранлива на ризик во идните бремености.
На секоја бремена жена и е потребен пристап до пренатална и постнатална нега за да се обезбеди здравјето и благосостојбата на неа и нејзиното бебе.

Мисијата на нашата компанија е многу едноставна, насмевка на лицето на секое бебе. Ова е затоа што ние силно веруваме дека бебињата се развиваат и физички и психички најдобро кога се среќни и задоволни, и кога бебињата се среќни родителите се среќни, а тоа не прави нас среќни.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.