Комплетно релаксирање! 34% попуст на рефлексо терапија од Laser Med во вредност од 1500 ден. по цена од 990 ден.

Цена

990 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

34%

Заштеда

510 ден.

Преостанато време

Купени: 6

 • ул. Методија Шаторов - Шарло бр.15/1-10, Скопје (зад Тобако 2, спроти Equilibrium)

  Одведи ме таму

  02 246 6021, 070 338 754

  [email protected]

Добивате

Рефлексо терапија

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.01.2023 до 31.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Работното време на Laser Med е од 10:00 - 20:00ч.
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

РЕФЛЕКСОЛОГИЈА е масажа на стапала со цел постигнување благотворно дејство на останатиот дел од телото или подобрување на целокупното здравје на човекот. Рефлексологија е древна вештина на лечење која се темели на делување на рефлексните зони на стапалата и рацете, а која одговара на сите делови на телото, органи и жлезди. Рефлексотерапијата се занимава со нервите т.е со нивните крајни завршетоци на стапалата и рацете, кои одговараат со одредени (соодветни) точки на телото. 

Стапалото е еден совршен микроакупунктурен систем во кој топографски се отсликани сите делови на телото и органите. Таа врска се остварува по меридијален пат.

Човечкото тело е поделено на 10 вертикални зони или меридијани кои се распоредени и поминуваат од прстите на стапалото до мозокот и до прстите на раката. Зоните завршуваат на стапалото, така што секој орган има своја точка. Нервните краеви кои завршуваат на стапалата ги пренесуваат информациите по должина на ’рбетната мождина до мозокот и од таму до одделните делови на телото.

Стимулацијата на одделни точки (зони) на стапалото делува на воспоставување нормален енергетски тек, на органите и жлездите. Ефикасно се отстрануваат тегобите, болните состојби и одделни болести кои настанале поради блокирана енергија и премногу токсини во организмот.

Успешно може да се спречат или ублажат разни форми на секојдневните тегоби, како што се: главоболки, изнемоштеност, психо-соматски тегоби, од голема помош е во отстранувањето на стресот и придонесува опуштање и повторно воспоставување на психо-физичка рамнотежа.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.