За перфекнтно и стабилно снимање! 12% попуст на универзален фото статив по избор од Рувекс.

Цена

ден.

ден.

Опција е задолжително поле!

Вредност

910 ден.

Попуст

12%

Заштеда

110 ден.

Купени: 2

 • ул. Народен фронт 19а/лок. 14 (TЦ Беверли Хилс 2ри кат)

  Одведи ме таму

  02 3290 585; 078 416 286

  ruvex@hotmail.com

Добивате

Статив за фотоапарат/камера во големина по избор:

 • Star 5
 • Star 61
 • Star 62
 • Star 63

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.12.2018 до 28.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите можете да ги подигнете од канцелариите на Рувекс (ул. Народен фронт 19а/лок. 14 TЦ Беверли Хилс 2ри кат)
 • Подигнувањето на производот е секој работен ден од 8:30 - 10:30 часот
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Опис

1.Универзални стативи за дигитални фотоапарати или камери
Универзални фотостативи од Германскиот производител Hama, наменети за дигитални апарати или камери
кои овозможуваат изработка на снимки на секаков терен. Квалитетно изработени од алуминиумски профил,
цврста пластика и гума, можат да се подесуваат и фиксираат на неколку нивоа според саканата висина.
Поседуваат лесен механизам за фиксирање на апарат/камера како и кука на која со помош на тег се
овозможува поголема стабилност при снимањето. Во пакетот следи и заштитна торба за полесен и
посигурен транспорт.

Технички карактеристики:

Star 5

 • Приклучок: 1/4" (6.4mm)
 • Рачка: Нема
 • Вклучена кутија: Yes
 • Карактеристики на краци: 4 секции ( 3 зголемуваат)
 • Алатка за порамнување: Да
 • Материјал: Алуминиум
 • Максимална тежина: 500гр.
 • Глава на статив: 3 насочна
 • Максимална висина: 106.5cm
 • Максимална дебелина на профил: 16.8mm
 • Минимална висина: 36.5cm
 • Тежина: 520гр.
 • Боја: Шампањ
 • Бренд:  Hama Star
 • Намена: Фото/Видео

Star 61

 • Приклучок: 1/4" (6.4mm)
 • Рачка: Пластична
 • Вклучена кутија: Yes
 • Карактеристики на краци: 3 секции ( 2 зголемуваат)
 • Алатка за порамнување: Да
 • Материјал: Алуминиум
 • Максимална тежина: 3000гр.
 • Глава на статив: 3 насочна
 • Максимална висина: 153cm
 • Максимална дебелина на профил: 20mm
 • Минимална висина: 60cm
 • Тежина: 1220гр.
 • Боја: Шампањ
 • Бренд:  Hama Star
 • Намена: Фото/Видео

Star 62

 • Приклучок: 1/4" (6.4mm)
 • Рачка: Пластична
 • Вклучена кутија: Yes
 • Карактеристики на краци: 3 секции ( 2 зголемуваат)
 • Алатка за порамнување: Да
 • Материјал: Алуминиум
 • Максимална тежина: 4000гр.
 • Глава на статив: 3 насочна
 • Максимална висина: 160cm
 • Максимална дебелина на профил: 23mm
 • Минимална висина: 64cm
 • Тежина: 1500гр.
 • Боја: Шампањ
 • Бренд:  Hama Star
 • Намена: Фото/Видео

Star 63

 • Приклучок: 1/4" (6.4mm)
 • Рачка: Пластична
 • Вклучена кутија: Yes
 • Алатка за порамнување: Да
 • Материјал: Алуминиум
 • Максимална тежина: 4000гр.
 • Глава на статив: 3 насочна
 • Максимална висина: 166cm
 • Тежина: 1740гр.
 • Боја: Шампањ
 • Бренд:  Hama Star
 • Намена: Фото/Видео
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.