51% попуст на мултифункционален третман за лице со Led Laser Light маска во Тропик Белеца во вредност од 800 ден. по цена од 390 ден.

Вредност

800 ден.

Попуст

51%

Заштеда

410 ден.

Преостанато време

Купени: 6

 • Бул. Партизанска бр.66а-2/м2

  Одведи ме таму

  078831518

Добивате

Мултифункционален третман за лице со Led Laser Light маска 

 •  чистење на лицето
 •  благ пилинг 
 •  Led Laser Light therapy маска 
 •  соодветна крема
 •  масажа на лицето

* Времетраењето на третманот е 40 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.03.2019 до 15.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација

Опис

Мултифункционален третман за лице со Led Laser Light маска

LED Laser Light маска е одлична нова терапија за ревитализација на кожата како и лекување на кожа со акни, намалување на црвенилото и воспаление. Тоа е безболен, неинвазивен, смирувачки и подмладувачки третман на кожата, кој ќе помогне во лекувањето на појавите на акни, брчки и пост воспалителни лузни со користење на различни LED светла во боја.

Терапијата со диоди кои емитуваат светлина (ЛЕД) е постапка за третман која е широко употребувана за лекување на различни состојби на кожата. За разлика од ласерската терапија која користи светлосни бранови со висока енергија, LED светлосната терапија е нежна и безбедна. ЛЕД светлото е докажано за подобрување на здравјето на кожата, како што се намалување на појавата на брчки и темни дамки. Исто така, може да биде корисно во лекувањето на активни акни и остатоци од лузни од акни. ЛЕД терапијата е исто така добра за подобрување на нерамниот тон на кожата, намалување на големината на порите на кожата и подобрување на финост на кожата, како и подмладување и осветлување на кожата.

Лед ласер маска е иновативна фото терапија за ревитализација на кожата, лекување на кожата со акни и намалување на воспаление и црвенило на кожата. Лед терапијата е нежна и безболна и е докажана за подобрување на здравјето на кожата како што се намалувањето на појавата на бори, темни дамки, лечење на активни акни и остатоци од лузни од акни и подобрувајки го тенот на кожата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.