3 ја следат оваа компанија


- 33%

TummyTox Carni Max Shots

1499 ден.

999 ден.

Опис

Започнете го тренингот со 1000 мг квалитетен Л-карнитин – Carnipure®, кој помага да се намалат резервите на маснотии и ги подобрува ефектите од вежбањето.

Повеќе енергија, подобра издржливост и обновување на мускулите!


ШТО Е Л-КАРНИТИН? ЗОШТО БИ ГО КОРИСТЕЛЕ?

Без разлика дали сакате да изгубите повеќе килограми или само сакате да се ослободите од последните неколку килограми, многу е важно да ги целите вишокот масти во телото. Секако можете да изведувате кардио вежби со часови, се додека не се потрошат калориите и вашето тело нема друг избор освен да топи маснотии.

Сепак, ние знаеме дека постои подобар начин и ќе го споделиме со вас! Читајте и понатаму…

Л-карнитинот му помага на вашето тело поефикасно да ги користи мастите, како прв извор на енергија. Ако користите Л-карнитин, масните киселини во вашето тело стануваат подобро оксидирани и метаболизирани, што всушност создава “гориво” што вашето тело го троши додека тренирате.

Всушност, главната улога на л-карнитинот во вашето тело е да ги претвори маснотиите во енергија потребна на вашето тело и мускули додека вежбате.

1 ампула (1000 мг) Carni MAX Shots:

 • ќе ви помогне да ги употребите мастите во телото како извор на енергија.
 • ќе го разбуди протокот на крв, ќе го намали заморот и ќе ја подобри атлетската издржливост.
 • има антикатаболично дејство и ги штити мускулите.

КАКО ДЕЛУВА?

Губењето на вишокот маснотии е сложен процес, а како жени сметаме дека е многу потешко да изгубиме маснотии отколку мажите. Причината е начинот на кој нашето тело ги задржува мастите, затоа ни треба дополнителен поттик да се ослободиме од нив еднаш и засекогаш.

Вклучувањето на Л-карнитин во вашата дневна рутина ќе ви помогне во борбата против вишокот маснотии!

Нашиот TummyTox Carni Max Shots, со освежителен вкус на лимон, содржи 1000 мг најефикасен извор на состојки за топење маснотии, стимулира создавањето природна енергија и дава најдобри резултати за вашите напори.

ЗОШТО CARNIPURE Е КРАЛ НА СИТЕ Л-КАРНИТИНИ?

Carnipure® е висококвалитетен L-карнитин произведен во Швајцарија. Тој е најчистиот Л-карнитин достапен на пазарот, а неговото дејство е потврдено со децениски истражувања каде што е докажано дека е безбедно и ефикасно. Над 8000 студии ги потврдуваат неговите неверојатни резултати.

Бидејќи Л-карнитинот е природно присутен и во организмот, телото лесно ќе го препознае и ќе го искористи оптимално. Пијте една ампула 30 минути пред тренинг и кажете им збогум на тврдоглавите масти!

Но, тоа не е сè…

Л-Карнитинот Carnipure® игра голема улога во олеснувањето на процесот на опоравување по физичката активност. Ова значи дека вашите мускули ќе бидат помалку воспалени и ќе се чувствувате многу подобро, а со тоа ќе сакате да вежбате многу повеќе затоа што вашите тренинзи ќе станат супер лесни и ќе обожавате колку брзо се забележуваат резултатите.

КОГА СЕ КОРИСТИ CARNI MAX SHOTS?

Овој додаток најдобро делува кога се зима пред тренинг, токму поради неговата формула за брзо дејство. Само отстранете го капачето и пијте 30 минути пред тренингот!

КОЈ ТРЕБА ДА ГИ КОРИСТИ CARNI MAX SHOTS?

 • Оние кои сакаат да ослабнат. Нискокалорична диета дополнета со физичка активност и внес на Л-карнитин стимулира топење на маснотиите.
 • Спортисти кои сакаат да ги подобрат перформансите на тренингот, да го намалат заморот и да ги заштитат своите мускули од повреди. Ја забрзува и регенерацијата на мускулите.
 • Оние кои одат во теретана, и сакаат да ја одржат или зголемат својата мускулна маса.
 • Оние кои сакаат да го одржат своето здравје, особено здравјето на кардиоваскуларниот систем.

Затоа, не се откажувајте од тренинзите – направете ги подобри, полесни и постигнете резултати побрзо!


Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 ампула по можност наутро.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки (во 1 ампула): Прочистена вода, фруктоза, Carnipure [L-карнитин 1000mg], регулатор на киселост: лимонска киселина, вкус на лимон, конзерванси: калиум сорбат.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1200 денари
 • Доплата од 130 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-4  работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 218 959
 • Види ја продавницата на "Tummy Tox" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Нашата мисија е да ви ја обезбедиме целата поддршка што ви е потребна за да ги постигнете посакуваните резултати, но и да стекнете поголема самодоверба и повеќе енергија. Нашиот пристап е безбеден и нежен, со цел да направиме да се чувствувате добро во вашата кожа. Нашите производи содржат најквалитетни природни состојки поддржани од науката, создадени да го негуваат вашето тело и дух. Навистина се надеваме дека ви се допаѓаат.

 

Производите на TummyTox за детоксификација и губење на вишок килограми беа внимателно дизајнирани за да ви помогнат да ги постигнете вашите цели на 100% природен начин. Ги препорачуваме на секој што сака да ги победи своите нездрави навики, да открие нови извори на енергија, да го исчисти своето тело од токсини, да се чувствува подмладен и да го подобри имунитетот.

Ние веруваме во лековитите својства на природните состојки и знаеме дека благосостојбата се стекнува кога нашето тело и ум се во хармонија. Ова е причината зошто развивме производи кои ја применуваат оваа идеја на предизвиците на современиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.