3 ја следат оваа компанија


- 44%

TummyTox Curcuma Caps

1599 ден.

899 ден.

Опис

Најмоќниот екстракт од куркума на пазарот со витамин Д3 и корисни ефекти врз целото тело!


Куркума + витамин Д3 = совршена комбинација за убава кожа и здраво тело. Само 1 капсула на ден ќе:

 • Го зајакне на вашиот имунолошки систем,
 • Ја негува кожата,
 • Го штити црниот дроб – тој е главниот орган за топење на маснотиите,
 • Спречи акумулација на маснотии,
 • Ги одржува здрави белите дробови и горниот респираторен тракт.

ЗОШТО ТРЕБА ДА ГИ ВКЛУЧИМЕ КУРКУМА КАПСУЛИТЕ ВО НАШАТА ДНЕВНА РУТИНА?

Како прво – дали сте слушнале за куркума и нејзините супер ефекти врз телото?

Куркумата е античка супер храна која е позната по своите ефекти со векови!

Многумина од нас ја знаат куркумата од кујната, како жолт зачин кој им дава посебна нота на јадењата и остава жолти траги на облеката, кои тешко се отстрануваат. Вкусот на куркумата е малку лут, малку горчлив, како некоја комбинација на ѓумбир и портокал.

За жал, ако користите куркума како зачин или земете обични капсули базирани на прав, ги промашувате сите негови супер ефекти.

ШТО МОЖЕТЕ ДА ОЧЕКУВАТЕ СО ЗЕМАЊЕ ЕДНА КАПСУЛА НА ДЕН?

 • Вашиот црн дроб ќе ви биде многу благодарен – куркумата помага да се лачат маснотии од црниот дроб – збогум проблеми со холестерол!
 • Вашето варење дефинитивно ќе се подобри, поради тоа е толку популарно кај жените кои сакаат да се ослободат од вишокот килограми
 • Помага при воспалителние на кожата како што се акни, сува кожа, псоријаза, егзема – ова најдобро ќе го забележите кога раните од акните ќе заздрават многу побрзо – кожата ќе стане видливо потхранувана и сјајна
 • Содржи многу антиоксиданти кои го забавуваат уништувањето на клетките, а со тоа и стареењето
 • Помага во намалување на пигментацијата и го изедначува тонот на кожата
 • Ја намалува видливоста на брчките
 • Ја поддржува функцијата на нервниот систем и ќе функционирате подобро секој ден
 • Помага во одржување на здравјето на белите дробови и горниот респираторен тракт – всушност го зајакнува целиот имунолошки систем

КАКО ДЕЛУВА?

Кога ја баравме најдобрата можна куркума, откривме нешто многу посебно: екстракт од куркума во мицеларна форма! Ова ви помага да ги искористите апсолутно сите ефекти што ги нуди куркумата и тоа многу поефикасно од кога било досега!

Нашите капсули содржат напредна форма на куркумин (активната состојка во куркумата): мицеларна форма, што ја прави дури х185 подобра за вашето тело! Што значи дека работи побрзо и има многу посилни ефекти од другите форми. Конечно, куркума во форма од која можеме да ги добиеме сите нејзини ефекти!

Да поедноставиме – ако земете 1 капсула од нашата супер куркума на ден, тоа е исто како да земете 20 редовни капсули со екстракт од куркума. Дали знаете зошто? Одговорот лежи во неговата единствена формула.

НИЕ СМЕ ВООДУШЕВЕНИ!

А зошто додадовме витамин Д во нашата куркума? Едноставно. Бидејќи е клучен витамин за нормален развој, раст и одржување на здравјето од раѓање до старост.

Работата е во тоа што не внесуваме доволно витамин Д од храната. Најмногу го наоѓаме во масната риба на Северното Море, малку во жолчката од јајце, што повторно значи дека може да се соочите со акумулација на дополнителни маснотии во телото (и затоа куркумата спречува натрупување на маснотии во црниот дроб).

Ако сакате да внесете доволно витамин Д, треба да јадете огромна порција лосос секој ден, што е практично невозможно. Затоа витамин Д во форма на додаток во исхраната е исклучително важен.

Затоа…

ЧУСТВУВАЈТЕ СЕ ПОДОБРО, ПОСИЛНО, ПОЗДРАВО

Куркумата заедно со додаток на витамин Д3 ќе се грижи за сè, од вашиот имунолошки систем, кожата, забите и коските, а исто така ќе ви помогне да одржувате нормална телесна тежина – ќе се чувствувате како кралица на светот!


Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1-2 капсули денвено со чаша вода после оброк.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки: NovaSOL Куркумин [полисорбат, екстракт од куркума лонга ризоми со 6% куркуминоиди, холекалциферол], антиоксиданс: Л-аскорбинска киселина, капсули: хидроксипропил метил целулоза.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1200 денари
 • Доплата од 130 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-4  работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 218 959
 • Види ја продавницата на "Tummy Tox" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Нашата мисија е да ви ја обезбедиме целата поддршка што ви е потребна за да ги постигнете посакуваните резултати, но и да стекнете поголема самодоверба и повеќе енергија. Нашиот пристап е безбеден и нежен, со цел да направиме да се чувствувате добро во вашата кожа. Нашите производи содржат најквалитетни природни состојки поддржани од науката, создадени да го негуваат вашето тело и дух. Навистина се надеваме дека ви се допаѓаат.

 

Производите на TummyTox за детоксификација и губење на вишок килограми беа внимателно дизајнирани за да ви помогнат да ги постигнете вашите цели на 100% природен начин. Ги препорачуваме на секој што сака да ги победи своите нездрави навики, да открие нови извори на енергија, да го исчисти своето тело од токсини, да се чувствува подмладен и да го подобри имунитетот.

Ние веруваме во лековитите својства на природните состојки и знаеме дека благосостојбата се стекнува кога нашето тело и ум се во хармонија. Ова е причината зошто развивме производи кои ја применуваат оваа идеја на предизвиците на современиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.