Дестинација Македонија! Возбудлива тура со АТВ мотори низ Попова Шапка! 50% попуст на тура со АТВ мотори за две лица од Hotel & Spa Arena во вредност од 4000 ден. по цена од 1990 ден.

Цена

1990 ден.

Вредност

4000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

2010 ден.

Купени: 40

 • Попова Шапка, Popova Shapka, North Macedonia

  Одведи ме таму

  071 262 453, 044 361 065

  [email protected]

Добивате

Тура со ATV мотори за две лица низ Попова Шапка.

Во понудата е вклучено:

 • безбедносна опрема
 • обука за управување со АТВ мотори
 • времетраење на турата: од 1:30 до 2 часа

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.05.2021 до 31.10.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Доживеј ја Попова Шапка! Возбудлива тура со АТВ мотори (Stels Guepard 850cc) низ Попова Шапка со панорамски поглед кон Тетово, Гостивар и Скопје.

Тргнување пред Хотел Арена. Секој добива безбедносна опрема и потоа следи обука за управување на АТВ моторите. Турата се движи низ викенд населбата на Попова Шапка, а потоа се продолжува off road низ ски терените па се до Репетитор каде што може да ја видете најубавата панорама на Полошкиот регион.

Grouper интересни факти за Попова Шапка

 • Според легендата, невообичаеното име на ова место настанало некогаш одамна кога некој поп си ја изгубил шапката. Попот, заедно со селаните, долго ја барале шапката, но не успеале да ја најдат. Во еден момент еден од селаните на шега извикал дека шапката е на врвот, бидејќи тој личел на поповата шапка. Попот шапката не си ја нашол, но името на регионот останало.
 • Во 1934 година на надморска височина од 1.710 метри на Попова Шапка е изграден првиот планинарски дом.
 •  Во 1947 година првпат е одржан Шарпланински куп – скијачка манифестација најстара на Балканот. 
 • Поклониците на екстремните спортови што трагаат по атрактивни скијалишта низ целата планета го ставаат скијањето на Шапка и регионот Лешница во ранг со Хималаи.

За компанијата

Хотел и Спа Арена се наоѓа на познатиот ски-центар во Македонија Попова Шапка во Тетово, Македонија. Хотелот е многу блиску до скијачките патеки и е идеален за скијачи. Друга одлична можност се познатите Шар Планини кои поседуваат огромни природни убавини.
Покрај добро познатото изнајмување соби, хотелот располага со ресторан, кафе-бар, тераса, сауна и базен. Хотел Арена располага со вкупно 33 соби и апартмани, од кои 10 се двокреветни, 7 трикреветни, 3 семејни (четирикреветни),  4 апартмани и 9 детски соби, односно вкупно 105 легла.

Сите соби се реновирани и располагаат со бања и ЛЦД телевизори со сателитски канали.

Хотел Арена исто има  и ресторан со 120  седишта со камин, ТВ бар со 30 седишта, тераса со капацитет од 150 места и нов спа центар со базен и џакузи, турска бања, финска бања и соба за масажа.

Достапен е бесплатен паркинг и бесплатен интернет пристап.
 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.