Дестинација Македонија! Шумска планинска тура со јавање коњи на Галичник! До 56% попуст на планинска тура на јавање коњи (обука + заштитна опрема) и дегустација на сирењe за термин по избор од Sherpa Horse riding - Коњички клуб

img

Цена од

1360 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3100 ден.

Попуст

56%

Заштеда

1740 ден.

Купени: 564

Купи ја оваа зделка со Mastercard картичка и добиј 5% cashback во твојата торбичка. Прочитај повеќе ТУКА.

Добивате

Адреналинска планинска тура на јавање коњи на Галичник за термин по избор

Опции на понудата:

Од понеделник до петок (не важи за празници) 3,100 ден. (50 еур)
1,360 ден. (22 еур)
Сабота, недела и државни празници 3,100 ден. (50 еур)
1,600 ден. (26 еур)

Вклучено:

 • Обука за јавање коњ
 • Кациги за јавање
 • Јавање
 • Дегустација на јадења (галичко овчо сирење, домашна пита, зеленчук и чашка ракија)

*Времетраењето на целокупното искуство е 4 часа: 2 часа јавање и 1 час обука и 1 дегустација и одмор

*Турите започнуваат од 9:30ч. и 13:30ч

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.04.2022 до 31.10.2022
 • Потребно е да закажете јавање 5 до 10 дена претходно на тел. 077 648 679
 • Закажувањето за термините и распоредот на групите се предмет на договор
 • Местото на состанување е ранчот на 1 км. пред селото Галичник / повеке информации ќе добиете при резервацијата
 • Пред почетокот на турата се презентираат основните техники по каубојско јавање
 • Приближно времетраење на целокупното искуство е 4 часа.
 • Во зависност од побарувачката на клиентите турите започнуваат од 9:30ч. и 13:30ч.
 • При резервација ќе биде обезбедено Вашето место во соодветната група
 • Промена на веќе закажан термин е дозволена до 2 дена пред турата! Доколку го откажете терминот 1 ден пред закажаниот термин за јавање купоните се сметаат за искористени и немате право на презакажување на термин
 • Потребна е доплата од 30 ден. по лице за туристичка такса за влез во националниот парк (доплатата се врши на лице место)
 • Напомена: Пред јавањето се потпишува пристапница за јавање
 • Ограничени количини!
 • Доколку резервирате термин, а не се појавите на турата, купоните ви пропаѓаат, односно се поништуваат и средствата не може да се рефундираат.

Опис

Јавањето на грбот на еден коњ нуди посебно искуство и особено возбудлив начин на уживање во богатствата на Националниот парк – Маврово. Ова е несекојдневен начин да се откријат убавините на овој крај, далеку од секојдневните дразби и притисоци од урбаниот начин на живот. Придружете ни се во обиколката на преубавите предели, глетки полни со моќни планини, бистри потоци и пространи и зелени шуми. Сместувањето е во стари села, уживајќи ги вкусовите на  традиционално подготвените јадења. 

Галичник е планинско село на падините на планината Бистра на надморска височина од 1300-1600 метри и на само 10 км од Мавровското езеро. Заедно со Лазарополе овие две села се двете најголеми и најстари Мијачки села во регионот. Галичник ја има зачувано својата традиционална архитектура и заедно со природната околина  успева да го задржи вниманието на секој посетител како едно од најмагичните места во Македонија. Во минатото економијата на Галичник зависела од производите што ги добивале од своите стада овци. Во овој предел е развиена богата трговија со кавалитетни производи од млеко, месо и волна. Особено ценет прозивод е кашкавалот и белото сирење. Секако не треба да се заборават и локалните специјалитети како што се бакрдан, јогурт и овчо месо.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.