Незаборавно авантуристичко искуство! 20% попуст на адреналинска планинска тура на јавање коњи за рута по избор од Комплекс Кораб Трница

РАСПРОДАДЕНО

Незаборавно авантуристичко искуство! 20% попуст на адреналинска планинска тура на јавање коњи за рута по избор од Комплекс Кораб Трница

Цена

320 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

400 ден.

Попуст

20%

Заштеда

80 ден.

Купени : 142

 • с.Трница бр.1

 • 076 361 953

 • korabtrnica@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува адреналинска планинска тура на јавање коњи за рута по избор:

Рута 1, цена: 400 ден. 320 ден.

 • Јавање во Трница по течение на Беличка река

Рута 2, цена: 1000 ден. 800 ден.

 • Јавање по течение на Беличка река, до сливот на река Радика каде се сретнуваат планините Шара, Бистра и Кораб 
 • Се продолжува до село Ничпур по течението на река Радика

Рута 3, цена: 1000 ден. 800 ден.

 • Јавање во Трница до село Волковија по падините на Бистра

Рута 4, цена: 2000 ден. 1600 ден.

 • Јавање од Трница по кањонот на река Радика во подножјето на Кораб и Шара
 • Посета на Бачило Божина 
 • Традиционален ручек како јагнешко, јарешко или телешко печено месо

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.03.2018 до 30.06.2018
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни места преку телефон 
 • За да направите резервација потребно е да контактирате на тел. 076 361 953 или меил dabevska.angela@hotmail.com​
 • Термините за јавање може да се закажат од понеделник до петок од 08:00 до 15:00 часот, а во сабота и недела од 08:00 до 18:00 часот
 • Превозот до било која рута на јавање не е вклучен во понудата

Опис

Кораб Трница се наоѓа во срцето на националниот парк Маврово, нудејќи пејзаж  кој го одзема здивот, далеку од  секојдневните дразби и притисоци од урбаниот начин на живот. Уникатен и единствен, комплексот нуди разновидни содржини. Во вашиот престој ќе имате можност да се приклучите на некоја од  незаборавните тури за јавање коњи, да ја вкусите вкусната традиционална храна од ресторанот Трница, пловење со чамци на Мавровското езеро,  рафтинг на Радика и организирани излети. Бесплатно добивате: организирано планинарење и берење плодови со локален водич, велосипедска тура и риболов со опрема од хотелот.

Кораб Трница е компанија со традиција од 1945  година, оваа година комплексот е комплетно реновиран во ново руво достапно за сите, а се состои од хотел, ресторан, продавница, автокамп, фарма и млекара.

ВИП собите во овој хотел се пространи, нови , удобни и совршено уредени. Се состојат од спална соба, соба за дневен престој во која можат да се сместат уште две лица, тоалет  и тераса од која гостите ќе  уживаат во хоризонтите на природата.

Располага со: WiFi, телефон, телевизија, фен ,бесплатен паркинг, сала за состаноци, прослави, базен, лоби бар, продавница.

Во близина се наоѓаат  прочуениот манастир “Св. Јован Бигорски”, Рајчичкиот манстир, преубавото течение на реката Радика, и планините Кораб, Бистра и Шара. Доколку гостите се одлучат за тура со коњи ќе имаат можност да го видат спојувањето на овие три планини и со ланч пакети да ручаат во природа.

Grouper водич:

Според една легенда, во минатото тука се одиграла страшна битка, во која многу војници загинале, поради што местото го добило името „ Мавро “ односно „ Црно “ (поле).
Една од поголемите атракции во селото е старата црква „Св. Никола Летен“, која е изградена од рекански мајстори во 1850 година. Црквата е потопена под Мавровското Езеро во 1953 година, но секое лето поради варијабилниот водостој на езерото, црквата е на суво. Во средината на 90-те години на 20 век во Маврово започнува градењето на нова црква "Св. Никола", слична на потопената, која е завршена во 2006 година.
Знаменитости:

 • Црква "Св. Никола Летен"
 • Црква "Св. Никола"
 • Црква "Успение на Пресвета Богородица"
 • Црква "Св. Јован Крстител"
 • Шаркоски Рид
 • Св. Никола - некропола од доцен среден век
 • Шаркова Дупка
 • Голема Пештера
 • Пештер
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ