Дестинација Македонија! Неверојатно искуство во Маврово (Септември)! До 50% попуст на планинска тура на јавање коњи од Комплекс Кораб Трница

Цена од

310 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

500 ден.

Попуст

38%

Заштеда

190 ден.

Преостанато време

Купени: 150

Добивате

Планинска тура на јавање коњи по избор

Опции на понудата:

Тура 1 (Времетраење: 15-20 мин.) 500 ден. (8 еур)
310 ден. (5 еур)
Тура 2 (Времетраење: 40-60 мин.) 1,200 ден. (19 еур)
620 ден. (10 еур)
Тура 3 (Времетраење: 90-120 мин.) 1,800 ден. (29 еур)
992 ден. (16 еур)

*Подетално за турите може да погледнете во делот ОПИС

Истовремено на една тура можат да јаваат од 2 до 3 лица со цел водичот да им посвети целосно внимание.  

После било која тура препорачуваме задолжително да ги пробате највкусните традиционални специјалитети од Ресторан Кораб Трница  

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2021 до 30.09.2021
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни места преку телефон 
 • За да направите резервација потребно е да контактирате на тел. 076 361 953 
 • Превозот до рутата на јавање не е вклучен во понудата
 • Купонот може да се користи секој ден
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Тура 1: Турата започнува во Комплекс Кораб Трница, оди по течението на Беличка река низ живописната природа на Трница до нивната фармата и се завршува на истата почетна точка, односно пред ресторанот и хотелот Кораб Трница.

 • Времетраење: 15-20 мин.
 • Должина: 1 km

Тура 2: Турата започнува од Комплекс Кораб Трница, се јава низ живописна борова и елова шума. Крајна точка е Барова чешма каде има видиковец и поглед кон околните рекански села и прекрасен пејзаж.

 • Времетраење; 40 - 60 мин.
 • Должина: 2 km

Рута 3: Турата започнува од Комплекс Кораб Трница. Јавањето е низ борова шума и прекрасната елова шума која е најстара и единствена чиста елова шума во Македонија и се пристига до селото Волковија. пауза се прави кај чешмата во селото за да може да се ужива во природата и прекрасниот поглед на околните села: Ничпур, Врбјани, Кракорница. 

 • Времетраење; 90 - 120 мин. (зависно од брзината на јавање)
 • Должина: 4.5 km

Истовремено на една тура можат да јаваат од 2 до 3 лица со цел водичот да им посвети целосно внимание.  

После било која тура препорачуваме задолжително да ги пробате највкусните традиционални специјалитети од Ресторан Кораб Трница  

Grouper интересни факти за Маврово

 • Името Маврово значи Црно Поле и ѝ било дадено на областа по некоја голема битка во минатото. Мавровското (Црно) Поле, било потопено во 1953 година, со цел да се создаде Мавровското Езеро. 
 • Старата селска црква „Свети Никола“, што зимно време се наоѓа на суво, лете како да плови по езерото, пркосејќи ѝ на човечката интервенција.
 • Маврово е познато по еден од најубавите ски-центри во Македонија што е сместен на падините на планината Бистра.
 • Кога сте во Маврово, никако не пропуштајте ја можноста да се прошетате до манастирот „Свети Јован Бигорски“, најрепрезентативниот споменик на архитектонско-уметничкото наследство на регионот.
 • Во бачилата направени во планински стил можете да се сончате на планинското сонце со планински чај, варена ракија и туршија и да уживате во Бистра.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.