50% попуст на масажа со турмалински камења од Алексејов Физикална во вредност од 500 ден. по цена од 250 ден.

Вредност

500 ден.

Попуст

50%

Заштеда

250 ден.

Купени: 4

Добивате

Mасажа со турмалински камења (времетраење на третманот: 30 мин.)

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.06.2019 до 31.07.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Важи за мажи и за жени

Опис

Здравствени придобивки од турмалинот

Многу хронични болести можат директно да се поврзат со зголеменото количество на токсини во нашето тело. Овие токсини  ги има насекаде околу нас: во нашата животна средина, во исхраната која ја внесуваме… и ние за жал сме немоќни да се справиме со тоа, односно ретко превземаме нешто да си помогнеме. Ова значи дека треба навистина да се погрижиме за нашето здравје за тоа да може беспрекорно да не служи. Турмалинот е моќен природен детоксификатор кој ја подобрува циркулацијата во целото тело, му дава поттик на имунолошкиот систем, го намалува стресот и вознемиреноста и истовремено го подобрува фокусот и менталната будност. Со самото тоа што делува на детоксикација во организмот болките се намалуваат и се постигнува емоционална благосостојба со што сонот се подобрува и способноста за целокупното фунционирање на телото.

Дејство врз организмот: 

 • ослободува од акутни и хронични заболувања
 • ја подобрува циркулацијата на крвта
 • помага при чистење на црниот дроб и бубрезите
 • детоксикација
 • помага при губење масти
 • го намалува периодот на задржување на водата
 • лекување кожни заболувања и лузни
 • намалува емоционални болести како што се анксиозност и депресија

Други услуги кои ги нуди Алексејов Физикална:

 • Термо масажа
 • Кинезитерпија
 • Шиацу масажа (столица + стапала)
 • Вулкански камења
 • Рачна масажа
 • Ултра звук
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.