83% попуст на ултразвучно чистење на забен камен, полирање, чистење на пародонтални џебови, спец. преглед во Универзитетски стоматолошки центар Проф. д-р Бојо Андрески во вредност од 2900 ден. по цена од 490 ден.

Цена

490 ден.

Вредност

2900 ден.

Попуст

83%

Заштеда

2410 ден.

Купени: 23

 • Ул. Мито Хаџивасилев Јасмин бб, Скопје

  Одведи ме таму

  02 320 20 22; 078 482 062

Добивате

Ултразвучно чистење на забен камен, полирање на заби и чистење на пародонтални џебови

 • Специјалистички стоматолошки преглед со комплетна дентална слика
 • Насоки за натамошен третман и совети за орална хигиена
 • Гратис паста за заби
 • Гратис циркон (по желба)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.12.2019 до 01.02.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходна резервација на термин на 02 3202 022 или 078 482 062

Опис

Блеснете со здрава и сјајна насмевка - Добијте услуга со врвен квалитет и тоа се на едно место.

Универзитетскиот стоматолошки клинички центар „проф.д-р Бојо Андрески„ функционира од почетокот на 2011 година. Изграден е по најсовремени стандарди  и важи за еден од најдобрите во земјата и регионов.

На површина од 1000 м2 ,  функционираат 6 клиники :

 • за болести на уста,
 • болести на заби и едодонтот,
 • протетика,
 • ортодонција,
 • орална хирургија и
 • детска стоматологија и превентива.

На  Kлинички центар постојано се воведуваат нови услуги ( третмани ) се со цел побезболно и посовремено лекување, ќе ги издвоиме само Ласерскиот кабинет (кој што е одличен во борбата со парадентозата и лекувањето на болестите на уста ). Тим од наши доктори обучени се за третмани  за филери (  Хијалуронски и Ботокс), од престижниот Taum институт од Лондон ,  како и други третмани кои се користат во естетската стоматологија. Во рамките на клиничкиот центар функционира и најсовремен рентген кабинет од германско производство ( VATECH) со најминимално зрачење. Исто така имаме и сопствена заботехничка лабораторија. Клиничкиот центар располага со 35 стоматолошки стола   и два ВИП кабинети опремени според  соодветни стандарди и критериуми . На клиничкиот центар работат реномирани професори , асистенти и доктори со високо реноме во својата бранша. На секоја клиника одделно покрај професор ,  има и специјалисти стоматолози од  сите области . Високообразованиот кадар  како и условите за работа , но и матријалите кои што се користат го праваат нашиот клинички центар еден од најдобрите но и најпосетувани во државава.

Како компанија со општетствена одговорност се грижиме за здравјето на сите.

Блеснете со здрава и сјајна насмевка!

Протетика – коронки, Орална хирургија- Импланти, Ортодонција- фиксни и мобилни протези, Лекување со ласер , естетска стоматологија- Филери- хијалурон и ботокс, мезотерапија... Најсовремен ренген кабинет- Добијте услуга со врвен квалитет и тоа се на едно место.Универзитетски стоматолошки клинички центар проф-др Бојо Андрески

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.