33% попуст на индивидуална психотераписка сеанса во центар за едукација и личен развој УВИД во вредност од 1500 ден. по цена од 999 ден.

Цена

999 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

33%

Заштеда

501 ден.

Преостанато време

Купени: 21

Добивате

Индивидуална 60 минутна психотераписка сеанса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.08.2023 до 15.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Сакаш да разговараш со психолог и да си ја отвориш душата?

Време е конечно да ги отвориш картите и да ги расчистиш работите!

Полето на примена на психотерапијата почнува од проблеми како што се:
 • панични напади
 • агресивност
 • повлеченост, срамежливост и несигурност
 • зависност
 • осаменост и чувство на вина
 • недостаток на самодоверба и незадоволство од себе
 • потешкотии во односот со спротивниот пол, љубовни проблеми,
 • неадекватен успех на училиште
 • разни видови на нарушувања во однесувањето и навиките (напади на бес, ноќно мокрење и сл.)
 • деликвентно однесување
 • психоневрози (депресии, фобии, разни присилни мисли и стравови)….
Психотерапијата е пристап кој овозможува решавање на секојдневните животни потешкотии на здравите личности. Психотерапијата може да се примени во сите области на човековото живеење со што се овозможува полесно разрешување на одредени психолошки збиднувања во личноста и во односот со светот кој ја опкружува.

За компанијата

Центарот за едукација и личен развој „УВИД“ е основан во 2022 година со основна дејност – едукација и тренинг од областа на Гешталт терапијата, како и психолошко советување во областа на брак и семејство, разрешување на конфликти, стрес менаџмент и групна психотерапија.

Основач и управител на „УВИД“ е Розета Паскалиева, дипломиран психолог, доктор на науки во областа на социјалната психологија, ЕАГТ сертифициран Гешталт терапевт, тренер и супервизор. Едукацијата за Гешталт терапија ја завршува кај Биљана Копрова во периодот од 2006 – 2011година. Истата ја применуваше во секојдневното работење во ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа, како и во приватната пракса. Розета има посетувано четиригодишна едукација за Трансакциска анализа како посебен правец во психотерапијата, во периодот од 2002 – 2006год. кај Станислав Петковски (Скопје) и Марина Баниќ (Белград). Во периодот 2016 – 2018год. Розета посетуваше едукација за Системска и семејна терапија кај Славица Гајдаѕис – Кнежевиќ во Институот „Алтернатива“, при што се стекна со сертификат за Системски и семеен советник.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.