Иновативен третман во врвен светски центар VATANMED! Платете 2999 денари (капар) и добијте до 34% попуст трансплантација на коса, веѓи или брада

Цена

2999 ден.

Купени: 1

 • Бул. Крсте Мисирков бр.3/1 Скопје

  Одведи ме таму

  070503490

  [email protected]

Добивате

Платете 2999 денари (капар) и добијте 34% попуст трансплантација на коса, брада или веѓи

1. Трансплантација на коса

 • Редовна цена: 93 000 ден (1500 евра)
 • Цена со попуст: 77 500 ден (1250 евра)

2. Трансплантација на брада

 • Редовна цена: 93 000 ден (1500евра)
 • Цена со попуст: 77 500 ден (1250 евра)

3. Трансплантација на веѓи

 • Редовна цена: 61 380 ден (990 евра)
 • Цена со попуст: 40 300 ден (650 евра)

*Капарот влегува во финалната цена на услугата 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2022 до 01.11.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за една услуга, за повеќе услуги потребно е да купите повеќе купони, соодветен на цената на услугата
 • Доплаќањето на производот со попуст се врши директно во просториите на Vatanmed Скопје
 • Капарот е вклучен во финалната цена на услугата
 • За добивање на попустот задолжително е прикажување на купонот
 • За користење на  услугите потребно е да се јавите во клиниката за да закажете термин
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

За компанијата

Клиниката ВАТАНМЕД е еден од водечките светски центри за трансплантација на коса. Основана во 2007 година во Истанбул, Турција а денес е распространета на четири континенти (Европа, Африка, Азија и Америка) во вкупно 22 земји. 
 
Нашата клиника е домаќин на илјадници пациенти од целиот свет и ви стои на располагање со безболни методи, турски медицински специјалисти, најсовремени технолошки системи, максимален број на графтови, максимален, гарантен сертификат (доживотна гаранција) кој е валиден во сите 22 меѓународни подружници, 15 години искуство и следење на пациентот по процедурата.
 
Услугите на клиниката:
 • Трансплантација на коса
 • Трансплантација на веѓи
 • Трансплантација на трепки
 • Трансплантација на брада
 • Трансплантација на мустаќи
 • PRP третмани
 • Мезотерапија
Привилегиите на клиниката
 • Професионален турски тим
 • Напредна технологија
 • 15 години искуство
 • Доживотно гаранција
 • 24/7 поддршка од нашите експерти 
Методи и третмани во клиниката ВАТАНМЕД 
 • Метод ФУЕ (FUE екстракција на фоликуларните единици)
  Најново достигнување во техниките на трансплантација на коса. Коренот на косата се зема со врвовите на микромоторот еден по еден под анестезија и се вметнуваат во безвлакнестиот дел внимавајќи да се постават еден по еден според насоката на косата.
 • Sapphire метод 
  Најпопуларната метода во која наместо челични игли се користат сечила од Сафир за извлекување на графтови (влакнени фоликули). Овие сечила од сафир имаат попрецизни можности за садење за време на операцијата и побрзо време на закрепнување на пациентот.
 • DHI метод (FUE DHI директна имплантација на коса)
  Метод на трансплантација без оштетување на постоечката коса и без отварање на канали 
 • PRP (Platelet Rich Plasma)
  PRP е крвна плазма богата со тромбоцити добиена од сопствената крв на пациентот. Оваа плазма со години се користи во медицината заради силниот ефект на регенерација и заздравување на ткивото, исто така содржи бројни фактори на раст и биоактивни протеини кои влијаат во обновувањето на косата.
  По извршената трансплантација на коса со PRP терапијата овозможува полесно зараснување на раните и ефикасно одржување на пресадените фоликули на влакната.
 • Мезотерапија на коса
  Ова е нехируршки, безболен метод за стимулирање и враќање на растот на косата. Мезотерапијата на коса е процес на инјектирање на специјални нутритивни коктели во средниот слој на кожата (мезодерм) на главата. Овој метод ја стимулира циркулацијата на скалпот и ги стимулира активните фоликули на косата, поради што е еден од најдобрите методи против опаѓање на косата кај мажи и жени.
Сите луѓе кои имаат над 18 години и немаат хронични заболувања можат да ги користат нашите услуги, нашата цел е да ја вратиме самодовербата и насмевката на сите на кои им е потребна.
 
Нашите подружници во други држави:
 • Истанбул
 • Албанија
 • Косово
 • Србија
 • Босна
 • Полска
 • Италија
 • Германија
 • Мексико 
 • Романија
 • Шпанија
 • Брегот на слоновата коска
 • Ирак
 • Кенија
 • Етиопија
 • Бахреин
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.