Дестинација Македонија! Уживајте во локални специјалитети! 33% попуст на велешка пастрмајлија во Брод Панини, Велес во вредност од 200 ден. по цена од 135ден.

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! Уживајте во локални специјалитети! 33% попуст на велешка пастрмајлија во Брод Панини, Велес во вредност од 200 ден. по цена од 135ден.

img

Цена

135 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

200 ден.

Попуст

33%

Заштеда

65 ден.

Купени : 46

Добивате

Велешка пастрмајлија по избор: свинска или пилешка

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена од 128 ден.

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

  • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 15.11.2018
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Понудата важи само за во ресторанот, не важи за носење
  • Пожелна е претходна резервација.
  • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

Езерото Младост, уште наречено и Вечешко Езеро е вештачка акомулација која се наоѓа северно од градот Велес. Сообрачајниот пристап е преку асфалтиран локален пат од правец на Велес кој оди по брегот на езерото, минува низ браната и продолжува по автопатот Скопје Велес.

Grouper водич

Велес е град во централна Македонија, дом на голем број револуционери, преродбеници, писатели, глумци, пеачи.  Дом на македонскиот театар, значаен индустриски, трговски и транспортен центар.

Велес е град со богата историја и истото е потврдено со античката населба Стоби чие ископалиште е во близина на градот, исто така локалитетот Пешти е познат меѓу населението и пошироко, тоа е еден локалитет исполнет со пештери и остатоци од неолитскиот период а на оваа богата историја се надовржува и Велешкото кале од средниот век.

Велес е град на познати македонски дејци и писатели како Јоран Хаџи-Константинов - Џинот, Коста Солев - Рацин и Коле Неделковски.

Карактеристичен белег на градот му дава храмот Св. Пантелејмон кој е изграден во 19тиот век при што за негова подлога, заради специфичната местоположба се користел посебен делкан камен кој можел да се забележи на многубројни ѕидни кај тврдини и замоци.

Познати споменици во градот се куќите на Ј.Х. Константинов - Џинот, Васил Главинов, Кочо Рацин, Градскиот саат, споменикот на Гемиџиите, споменикот Костурница.

  • RO: Ноќевање
  • BB: Ноќевање со појадок
  • HB: Ноќевање со појадок и вечера
  • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
  • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ