Велигден во Банско (14.04-17.04.2023)! 18% попуст на пакет од три ноќевања со појадок и вечера + празничен велигденски ручек и користење на СПА во Royal Bansko 3* во вредност од 11599 ден. (187 €) по цена од 9548 ден. (154 €)

Цена

9548 ден.

Вредност

11594 ден.

Попуст

18%

Заштеда

2046 ден.

 • Gramadeto Area

  Одведи ме таму

  +359 899 106 931

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање со појадок и вечера + празничен Велигденски ручек понудата

Во понудата е вклучено:

 • Користење на СПА центар + базен со вклучени лежалка и чадор
 • Џакузи со минерална вода од 35° (најголемо во Банско наменето за 16 лица 
 • Внатрешен затоплен базен со секција за деца (температура на вода 31°)
 • Финска сауна +  ICE bucket
 • Ароматизирана парна бања
 • Зона за релаксација
 • Опремен фитнес центар 
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Игралиште
 • Wi-fi
 • Повеќенаменско игралиште за тенис, фудбал и сл
 • Користење на пинг-понг маса
 • Забавни игри (шах, табла, карти, итн.)
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

*Не се дозволени домашни миленици во хотелот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.04.2023 до 17.04.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email: [email protected] или телефон: +359 899 106 931
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето може да биде во двокреветно студио (за 2 лица), апартман со една спална (2 + 2) или апартман со две спални (4 + 2) во зависност од исполнетоста на капацитетот
 • За закуп на соба потребно е да престојуваат минимум 2 лица
 • На барање на гостите може да се овозможи и бебешко креветче
 • СПА центарот се користи од 09:00 до 21:00 часот
 • Забрането е пушење во апартманите 
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Сместување во собите е после 14 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати во хотелот:

 • За едно дете до 11,99 години сместувањето е бесплатно
 • За второ дете до 11,99 години на дополнително легло се доплаќa 45 € за HB+ 
 • За дете од 12 до 16,99 години на дополнително легло се доплаќa 77 € за HB+ 
 • За дете над 17 години или трето возрасно лице на дополнително легло се доплаќa 123 € за HB+ 
 • Аркадни игри, флипери и фудбалче: 1 € по игра
 • Билјард: 1.5 € за 1 партија
 • Изнајмување на бањарка: 2 € за целиот престој
 • Изнајмување на папучи: 1 € за целиот престој
 • Користење на подземен паркинг: 10 € за еден ден
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Работно време на релакс центарот е од 10:00 до 20:00ч.
 • Сите доплати се прават директно во хотелот

Опис

Програма:

Појадок (од 08:00 до 10:00 часот) - појадокот се служи во шведска маса и вклучува: разновиден асортиман на свежо овошје и зеленчук, топло и ладно бифе.
Потрошувачка на висококвалитетни пијалоци: сокови и газирани пијалоци, нектар, еспресо кафе, топло чоколадо, капучино, млеко, чај, минерална вода. За помалку од 15 луѓе се служи појадок според менито.

Велигденски ручек (од 12:30 до 13:30) Ручекот се служи во блокови маса и вклучува свежо подготвени вегетаријански и месни јадења, салата, супа, овошје и десерти. Конзумирање неограничено количина на алкохолни и безалкохолни пијалоци: ракија, вотка, виски, Џин, мастика, бело/црвено вино од нане, точено пиво, сокови, ладен чај и газирани пијалоци Нектар Натура. Со помалку од 15 луѓе, ручавме избира од менито.

Вечера (од 18:00 до 20:00 часот) Вечерата се служи на шведска маса и вклучува: свежо подготвени варени вегетаријански и месни јадења, супа, салати, скара,
овошје и десерти. Неограничена потрошувачка на алкохолни и безалкохолни пијалоци: ракија, водка, виски, џин, мастика, бело/црвено вино, точено пиво, сокови и газирани пијалоци, нектар. За помалку од 15 луѓе се служи појадок според менито.

Минерална вода
Главен извор на минерална вода во комплексот Кралско Банско е селото Елешница кој има извор од левата страна на реката Златарица.
Минералните води се од родопскиот - локални термални води. Местото е еколошки чисто, со умерена клима и простран поглед на планината Пирин.
Водата се анализира во Акредитирана хемиска лабораторија за минерална анализа на вода од Националниот центар за FLR, а радиохемиските тестови се направени во Радиохемија на АД "Геологија и геофизика". Заедно со лабораторијата на NCFLM инсталираше постројка за сорпција на флуор.

Придобивки:

 • превенција од кариес
 • превенција од белодробни заболувања - со вдишување
 • третира трње, дископатија, ишијас, трауматски повреди на зглобовите и коските, рани и кожни болести
 • третман со пиење е за гастроинтестинални, бубрежни, уролошки и хепатални билијарни заболувања, гихт, дијабетес итн.

Дали сакате да избегате од напорниот и стресен начин на живот? Барате мир и тишина? Хотелот се наоѓа на само 200м. од Националниот парк Пирин, кој се смета за светско наследство и 500м. од комплексот лифтови Ројал Банско и е вистинското место за вас и вашето семејство.

Апарт Хотел Ројал Банско има 100 апартмани лоцирани во еден главен блок со четири лифтови. Повеќето од нив нудат уникатен поглед на
планините Пирин, Рила и Родоп. Апартманите се модерно опремени и ги нудат сите потребни удобности за кратки и долги одмори.

Нашите гости можат да користат панорамски, загреан базен со детски дел, сауна, парна бања, соба за масажа, фитнес, детско игралиште, два ресторани, лоби бар, соба за игри, тенис на маса, билијард, скара, паркинг на отворено, безжичен интернет и отворен мултифункционален терен за тенис, фудбал и одбојка.

Ројал Банско е местото каде што може да се стане едно со природата и да се впиете во нејзината убавина. Добредојдовте!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

   

  

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.