Велигден во Банско (14.04-17.04.2023)! 52% попуст на All Inclusive ноќевање + користење на СПА и празнична велигденска програма во St. George Ski & Holiday 4* во вредност од 8060 ден. (130 €) по цена од 3844 ден. (62 €)

Цена

3844 ден.

Вредност

8060 ден.

Попуст

52%

Заштеда

4216 ден.

Купени: 6

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање и во истата е вклучено:

 • All Inclusive ноќевање
 • Празнична велигденска програма на 16.04.2023 (велигденски ручек + забавна програма со DJ и оркестар)
 • Превоз до црквата во Банско за учество на празничната литургија на 15.04.2022 година во 23.00 часот;
 • Користење на релакс зоната (финска и арома сауна, парна бања, внатрешен загреан базен, простор за релаксација, џакузи, фитнес центар)
 • Wi-Fi насекаде во комплексот (UNIFI SYSTEM)
 • Паркинг според достапност
 • Туристичка такса и ДДВ
 • Детска игротека и бебешко креветче
 • Бањарки и влечки

*Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.04.2023 до 17.04.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку [email protected] или телефон 359 885 597 885 (од 8:00 - 17:00 часот)
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сите доплати се прават директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Максимален капацитет за престој во двокреветна соба е 2 возрасни лица + 1 дете до 3.99 години
 • Максимален капацитет за престој во студио е 2 возрасни + 1 дете до 11.99 години
 • Максимален капацитет за престој во апартман со една спална соба е 2 + 2 деца или до 4 возрасни лица
 • Минимален број на лица за престој во апартман со две спални соби е 4 лица (кои го платиле полниот износ)
 • Максимален капацитет за престој во апартман со две спални соби е 4 возрасни + 2 деца
 • Пријавувањето во хотелот е после 15:00 часот а одјавувањето е пред 12:00 часот
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За дете од 0 до 3.99 години сместувањето е бесплатно 
 • За дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 26 € за All Inclusive ноќевање 
 • За возрасно лице над 12 годиини на дополнително легло се доплаќа 40 € за All Inclusive ноќевање 
 • За единечно сместување (single occupancy) во двокреветна соба се доплаќа 40 € за едно ноќевање
 • За сместување во студио се доплаќа 5 € за едно ноќевање
 • За сместување во апартман се доплаќа 10 € за едно ноќевање
 • Со четири закупени ваучери сместувањето во апартман со две спални е без дополнителна доплата за апартманот
 • За миленици до 5 кг. се доплаќа 10 € за едно ноќевање
 • Алкохолните пијалоци и сите пијалоци во лоби барот се доплаќаат на лице место

Опис

All Inclusive програма:

Појадок (7:30-10:00ч.) во ресторан Dolce Vita - свежо печен леб и тестенини, путер, шведска маса: јајца, англиски појадок, сланина, меки колачи, палачинки, пржени парчиња, домашна пита, тестенини, ладни колбаси и сирења, солени и слатки закуски, џемови, компоти, житарки и корнфлекс, јогурт, сушено овошје, свежо сезонско овошје и зеленчук, јогурт, овошно млеко, храна со малку маснотии.
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе, капучино, млеко, топло чоколадо), вода и овошни сокови

Ручек (12:30-14:00) во ресторан Долче Вита - разновидни свежи салати, супи, топли мезе, готвени јадења - месни и немесни, скара, разновидни десерти и сезонско овошје, свежо печено леб;
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе - еспресо, капучино, млеко), трпезна вода и разни сокови. Бугарско точено пиво и точено вино - црвено и бело, бугарски високоалкохолни пијалоци - ракија, вотка, џин, нане, рум, мастика, ликер, виски.

Ужина (15:00-16:00 часот) - ладни колбаси и сирења, житарки, мусли, јогурт, овошје млеко, десерти и овошје и сладолед.
Пијалоци: топли напитоци (кафе - еспресо, капучино, чај, млеко), трпезна вода и разни сокови.

Вечера (18:30 - 21:00) во ресторан Dolce Vita - вечерата е на гастро концептот на хотелот и вклучува свежа храна, специјални понуди од локалната кујна. Разновидни свежи салати, мезе, DIY модул - зеленчук и зачини, избор на сирења, супи, скара, Вегетаријански јадења, готвени јадења, тестенини и пици, Carving Station - специјална викенд понуда навечер (цела риба, прасе, мисирка, ребра, печено говедско месо и сл.), разновидни десерти и сезонски овошје, сладолед, свежо печен леб.
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе - еспресо, капучино, млеко), трпезна вода и разни сокови. Бугарско точено пиво и точено вино - црвено и бело, бугарски високоалкохолни пијалоци - ракија, вотка, џин, нане, рум, мастика, ликер, виски.

За компанијата

Хотелот St. George Ski & Holiday во Банско и луксузен хотел кој располага со двокреветни соби, студија и апартмани. Ентериерот на сместувањето се одликува со раскошен стил кој ги спојува традиционалното и модерното. Сместен во срцето на Банско овој хотел ќе ги задоволи сите ваши желби и потреби како гости и ќе ви овозможи да уживате во неговиот луксуз, а воедно и во убавините на природата која го опкружува.

За деца: детски базен, детски соба. бесплатно користење на базен со минерална вода, парна бања, арома сауна, џакузи, сауна, интернет.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.