Велигденски патувања! Луксузен планински релакс во Разлог (25.04 - 30.04.2019)! До 19% попуст на пакет од 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Terra Complex 4* Бугарија

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

7936 ден.

Попуст

16%

Заштеда

1240 ден.

Купени: 4

 • Kulinoto Str 5, Pirin Resort, Razlog, Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359 882 777 979

  bookings@terracomplex.com

Добивате

Понудата е по лице за пакет ноќевања со појадок и вечера по избор + СПА

Опции на понудата:

3 НВ ноќевања + СПА 7,936 ден. (128 еур)
6,696 ден. (108 еур)
4 НВ ноќевања + СПА 10,416 ден. (168 еур)
8,432 ден. (136 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Сместување во двокреветна соба со брачен кревет (во главната или annex зградата според моменталните расположливост)
 • Појадок на шведска маса
 • Вечера на шведска маса со вклучени пијалоци (минерална вода, точено вино и точено пиво)
 • Повратен транспорт до Црква Св. Благовештение во Разлог за Велигден на 27 април (со претходно барање на рецепција)
 • Користење на СПА (голем затоплен базен, сауна, парна бања и џакузи)
 • Фитнес
 • Користење на детско игралиште од 09:00 до 19:00ч.
 • WiFi низ целиот хотел
 • Доцно одјавување од хотелот (14:00 часот)
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса, данок и хотелско осигурување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.04.2019 до 30.04.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот, трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата 
 • За откажување на резервацијата задолжително е да испратите емаил на bookings@terracomplex.com 5 дена пред пристигнувањето во хотелот. Во спротивно истата нема да биде откажана
 • Понудата важи за едно лице, за сместување во двокреветна соба со брачен кревет (во главната или annex зградата според моменталните расположливост)
 • За закуп на соба потребни се две лица, односно потребно е да купите два купони
 • Максимален капацитет на двокреветната соба е за 2 лица
 • За семејство со 1 или две 2 деца потребно е да престојуваат во апартман со една соба
 • Доплати:
 • За еднособен апартман се доплаќа 9 евра по ноќевање по соба
 • За деца од 0 - 5.99 години на дополнителен кревет во апартман е бесплатно на база HB + СПА 
 • За едно дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет во апартман е бесплатно на база HB + СПА 
 • За второ дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет во апартман се доплаќа 9 евра од ноќевање на база HB + СПА 
 • За трето возрасно лице или дете над 12 години на дополнителен кревет во апартман се доплаќа 25 евра од ноќевање на база HB + СПА 
 • Сите доплати се прават директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не ги искористите купоните до наведениот рок во здлеката, средствата за купоните не можат да се рефундираат

Опис

Тerra Complex 4* е лоциран на само 6 километри одалеченост од Банско, во тивка и спокојна околина Pirin Resort е со прекрасна глетка на голф терените и величенствената Пирин планина.

Комплексот е составен од 4 посебни згради. Секоја од нив има добро опремени соби и апартмани со една, две или три спални. Собите се пространи и удобни, а сите апартмани се целосно опремени со кујна. Сите соби во главната зграда се целосно реновирани во 2018та година со цел да пружат поголема удобност и комоција за гостите. Хотелот располага со сите современи удобности како и услови за одмор, релаксација и забава.

Гостите во хотелот имаат на располагање класичен ресторан Terra Bar&Diner, лоби бар со билијард, пинг понг итн, детско катче и игралиште, конференциска сала и модерен спа центар со топол внатрешен базен, надворешен базен, џакузи, парна бања, сауна и голем избор на козметички третмани и релаксирачки терапии. Сите овие делови се наоѓаат во главната зграда на хотелот Пирин Хаус.

Сместување:

Двокреветна сова

 • Пространа соба со два посебни или споени кревети
 • Маса, мини бар
 • Тв со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Фен
 • Купатило со туш
 • Минимален капацитет – 1 возрасно лице
 • Максимален капацитет – 2 возрасни 

Апартман со една спална

 • Спална соба со два посебни или споени кревети
 • Дневна сова со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна – само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет – 2 возрасни
 • Максимален капацитет – 3 возрасни или 2 деца до 11.99г.

Апартман со две спални

 • Две спални со два оделни или споени кревети
 • Дневна соба со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна – само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет – 4 возрасни
 • Максимален капацитет – 5 возрасни или 4 возрасни и дете

Апартман со три спални

 • Три спални со два оделни или споени кревети
 • Дневна соба со удобна софа и кафе маса
 • ТВ со кабловска, телефон, Wi Fi
 • Мини бар
 • Машина за кафе, перална
 • Чајна кујна – само во анекс зградата
 • Купатило со када
 • Фен
 • Балкон
 • Минимален капацитет:  6 возрасни
 • Максимален капацитет: 7 возрасни или 6 возрасни и дете

 Гостите на хотелот имаат на располагање бесплатен shuttle автобус до гондолата во зимниот период, простор за сместување на ски опрема и изнајмување на скии како и многу други активности преку целата година.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.