39 ја следат оваа компанија


Велосипед VIPER XCS 29” DEORE во боја по избор + 6 месеци гаранција

36500 ден.

33990 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Model: Bicycle Viper 29 XCS Allum Alloy
 • Frame: Alluminium Frame XCS 19″ L-size
 • Fork: SUNTOUR XCM 30 - SR with Lock out
 • Size: 29″
 • Transmission: Chain (Shimano CN - HG73)
 • Crank: Shimano DEORE
 • Cogs: Shimano DEORE 10 Speed Cassette
 • Shifters: Shimano DEORE 10 x 3 (30 Speed)
 • Front Derallieur: Shimano DEORE FD
 • Rear Derallieur: Shimano DEORE RD
 • Tires: Maxxis CROSSMARK 29″ x 2.10″ (MTB tire)
 • Brakes: Shimano M355 Hydraulic Disc Brake 160 mm
 • Боја: црна/црвена, црна/зелена, црна/сина

За оние кои сакаат да го комбинираат урбаните со благите планински авантури, можат да го земат во предвид велосипедот Viper 29 XCS DEORE со алуминиуски рам кој импонира со карактеристиките кои го прават интересен и атрактивен избор за македонските купувачи. Се работи за универзален атлет кој покрај класичната рекреација ќе ви дозволи да ги испробате неговите адути и надвор од класичниот асфалт.

Покрај тоа што користи виљушка SUNTOUR XCM 30 преовладуваат SHIMANO компоненти вклучувајќи го предниот и задниот менувач, зупчаниците, синџирот и сопирачките. Сигурното возење секогаш мора да е најважно , а во случајов Viper 29 XCS DEORE може да се пофали со сопирачките дискови од 160mm со кои велосипедот успева да ги оправда очекувањата и во покомплицирани ситуации. Гумите MAXXIS Crossmark се последната генерација и со подобрени карактеристики во однос на контактот со подлогата и перформансите дури и на најекстремна подлога.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 денари
 • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 070 505 099
 • Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.