10 ја следат оваа компанија


Вермикулит - подобрувач на почва

69 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

ВЕРМИКУЛИТ е 100% природен производ, стерилен, слободен од патогени бактерии, семиња, инсекти и нематоди. Има одлична моќ на абсорпција на вода.

Се применува во градинарството и хортикултурата, како:

  • Додаток кон супстратите за одгледување саксиско цвеќе
  • Завршен покривен слој на сите видови расади
  • Супстрат за хидропонски начин на одгледување
  • За подобро зацврстување на корените
  • За развој и размножување на мицелиум
  • За одржување на растреситоста на почвата
  • Ги задржува во себе влагата, воздухот и хранливите материи и ги испушта постепено и тоа точно кога на растението му е најпотребно.

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

МамаОргана е еко-компанија која од отпад од храна, произведува органски ѓубрива, со цел да им помогне на фармерите и урбаните градинари, во одгледувањето наздрава и чиста храна.

За поголемо еко влијание во што повеќе сфери од секојдневниот живот, покрај подобрувачите на почви, тие во својот асортиман ги нудат Еко песокот за мачки (природна алтернатива на силиконските песоци) и FreshAir on-a-plate (комбинација на билки за прочистување на воздух во внатрешни простории).

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.