Дестинација Македонија! Посетете ги вевчанските извори (Септември-Октомври)! 43% попуст на ноќевање за две лица + обилен традиционален појадок во пансион Кутмичевица - Вевчани во вредност од 2000 ден. по цена од 1150 ден.

Цена

1150 ден.

Вредност

2000 ден.

Попуст

43%

Заштеда

850 ден.

Купени: 6

 • Вевчани бб

  Одведи ме таму

  071 273 087

  kutmicevica@yahoo.com

Добивате

Ноќевање за две лица + обилен традиционален појадок во пансион Кутмичевица 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.09.2019 до 31.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата не важи за петок и сабота
 • Сместувачки капацитети на собите: 2 возрасни или 2 возрасни и 2 деца
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резервација на телефон
 • По купувањето на купоните истите потребно е да се испратат на е-mail

Одберете Тим Билдинг патување во Дестинација Македонија! Пополнете ја оваа ФОРМА и ние ќе ви ја испратиме најдобрата понуда!

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на invoicing@grouper.mk
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на invoicing@grouper.mk
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Апартмани и Ресторан “Кутмичевица”

Пансионот “Kумичевица’’ се наоѓа во село Вевчани, сместено на падините на планината Јабланица, оддалечено 14 км од Охридското езеро, на 930 метри надморска височина. Со својот автентичен простор со препознатливите белези од нашата традиција ќе ве однесе за миг во нашето дамнешно минато. Овде времето е застанато, секој дел од објектот дише во тој дух.

Етно пансионот има апартмани за 2 и 3 лица.Во склоп на пансионот има ресторан каде може да се сместат 60 луѓе внатре и 20 надвор. Традиционалните јадења кои ќе имате можност да ги вкусите во ресторанот во склоп на пансионот уште повеќе ќе го зголемат впечаток за неповторливите наши надалеку прочуени традиционални јадења. Христијанството оставило длабоки траги во животот, обичаите и верувањата кај луѓето во овј крај , а со тоа придонело и во изградба на сакрални објекти.Култот кон нив никогаш на престанал.

Посетата на пансионот “Kутмичевица’’ и разгледувањето на културно-историско споменици во неговата близина е вистински еликсир за сите сетила.

Grouper интересни факти за Вевчани

 • Малото македонско село Вевчани се прогласи за Самостојна Република Вевчани, со грб, знаме, пасоши, Централна банка и – пари.
 • Валутата е крстена по заштитникот на селото Св. Спас кој селаните уште го нарекуваат Личник (убав)
 • Ако пиете доволно вевчанско вино, можете да станете почесен граѓанин.
 • Еден од најпознатите настани во Вевчани е Вевчанскиот карневал. Се смета дека таа манифестација е стара повеќе од 1.400 години. Се празнува секој 13 и 14 јануари во чест на Св. Василиј Велики.
 • Политичка сатира и критика на општеството? Им нема рамни на Вевчанци.
 •  Вевчанци се вистински Мијаци - „без влакно на јазикот„.
 • Мијачките корени ги направиле Вевчанци вредни и вешти градители. Овие луѓе низ вековите го имаат изградено безмалку целиот Балкански полуостров
 • Младите кои првпат ќе се најделе во карванот разделбата ја паметеле и по обичајот кога мајката на синот ќе му го подаде в пазува крпчето со земја со цел каде и да оди да не ја заборави сопствената грутка земја.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.