Посетете го главниот град на Австрија, Виена (27.02-31.01.2021)! До 24% попуст на едно или две ноќевања со појадок за 2 лица или две ноќевања со појадок за 2 лица + билет за зоолошката градина во Club Hotel Cortina

Цена од

6448 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

7812 ден.

Попуст

17%

Заштеда

1364 ден.

Преостанато време

 • Hietzinger Hauptstraße 134a, 1130 Wien, Austria

  Одведи ме таму

  +43 (1) 877 74 06

  office@hotel-cortina.com

Добивате

Понудата е за 2 лица за пакет ноќевања по избор: 

Опции на понудата:

1 BВ ноќевањa за 2 лица 7,812 ден. (126 еур)
6,448 ден. (104 еур)
2 BВ ноќевањa за 2 лица 13,764 ден. (222 еур)
10,478 ден. (169 еур)
2 BВ ноќевањa за 2 лица + билет за зоолошка градинка 16,244 ден. (262 еур)
14,136 ден. (228 еур)

Во понудата е вклучено:

 • 1 или 2 ноќевања со појадок во стандардна двокреветна соба за 2 лица
 • Појадок на шведска маса
 • За едно дете до 11,99 години сместувањето е бесплатно 
 • Бесплатно паркирање околу хотелот (на улиците)
 • Цената ги вклучува сите такси за престој
 • Понудата не важи за: Нова Година, Велигден, унгарски и австриски празници (11-14 март, 17-19 април, 1-7 мај, 21-24 мај, 5-9 септември, 21-25 септември, 28-31 октомври)
 • Доплатата за висока сезона се плаќа директно во хотелот:  20 € по лице за едно ноќевање (19 април-27 јуни, 02 септември-31 октомври)
 • Бесплатен Wi-Fi

*За опцијата за 2 ноќевањa со појадок за 2 лица + билет за зоолошка градинка, за дете до 6 год. сместувањето е бесплатно

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.02.2020 до 31.01.2021
 • Потребно е да се информирате за слободни места на office@hotel-cortina.com
 • Доколку има слободни места потребно е да ги купите купоните и кодовите да ги внесете на следниот линк http://register.hotelvoucheronline.com (купон код во полето Coupon code и пин код во полето Security code).
 • По внесувањето на кодовите добивате ваучер од хотелот кој е потребно да го испратите на office@hotel-cortina.com за потврда на резервацијата.
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • За едно дете до 11,99 години сместувањето е бесплатно 
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Сместено во мирна станбена област Hietzing, Hotel Cortina е на само 5 минути пешачење од подземната станица Ober Sankt Veit.

Бесплатно WiFi и бесплатен јавен паркинг на располагање во близина.

Тивките и модерни соби на хотелот нудат кабловска телевизија, мини-бар, сеф и бања со фен.

Во утринските часови, гостите можат да уживаат во појадок. Широк спектар на пијалоци и закуски е достапен во барот Кортина. Билети за оперски и театарски претстави, како и за јавен превоз, се достапни на рецепцијата на Кортина.

До палатата Schönbrunn може да се стигне под земја (линија У4) за 6 минути, а до центарот на градот Виена за 15 минути.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.