Уживање на чист воздух во Крушево во Февруари! 45% попуст на ноќевање со појадок во двокреветна или трокреветна соба + користење на СПА во Вила Гора во вредност од 1800 ден. по цена од 990 ден.

Цена

990 ден.

Вредност

1800 ден.

Попуст

45%

Заштеда

810 ден.

Купени: 16

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање со појадок во двокреветна или трокреветна соба + користење на СПА центарот во Вила Гора

*Понудата е валидна за денови од Недела до Четврток (не важи за викенд денови)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.01.2020 до 01.03.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на купонот, потребно е да се информирате за слободни места
 • По купувањето на купонот, потребно е истиот да го испратите на e-mail со име и презиме со цел да ја потврдите резервацијата
 • Понудата е валидна за денови од Недела до Четврток (не важи за викенд денови)
 • Доколку купонот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани

Опис

За вилата

Вила Гора е сместена на само 5 мин. пеш од скијачкиот терен, 10 мин. од центарот на градот, 15 мин. од вештачкото крушевско езеро. Вилата располага со 12 соби (2-креветни, 3-креветни и 4-креветни), свој паркинг простор, а во рамки на истата можете да уживате во ресторанот кој нуди традиционални крушевски специјалитети или во топол пијалок во делот на лоби барот. Секако и најмалите имаат свое катче - игротека со најразновидни игри и реквизити.

Добродојдовте во најстарата Република на Балканот, белегот на Илинденското востание и воедно највисокиот град во нашата Македонија – Крушево! Во лулката на Баба планина, Крушево е еден од најстарите македонски градови, кој својот развој го доживува уште во 18 век. Првично населен од Македонските Власи и Македонците од регионот Река во Западна Македонија, наречени Мијаци. Тие биле трговци, мајсори, резбари и зоографи. Од нив останала убавата црква Св. Никола од 1832 год. Крушевската архитектура преставува склоп на народите и културите кои живееле во овој предел. Речиси сите сé уште ги носат семејните гробови на предната фасада, а внатрешноста е украсена со мебел и украсни детали од дрво и резба, како и насликани ѕидови, мешавина на сеќавањата на старата татковина.

Камен. Уживајте во убавините на Крушево и неговите знаменитости: Музеј на Илинденското востание, Музеј на НОБ, спомен куќата на Тоше Проески, галерија Мартиновски, Гумења-споменикот Македониум во кој е сместен гробот на претседателот на Крушевската република, Никола Карев, гробот на Тоше Проески, Мечкин Камен-споменик на паднатите борци, црквата Св. Јован, Св. Троица, Света Богородица, манастирот Свето Преобразение, црквата на манастирот Св. Спас, црквата Св. Никола. Близу црквата Св. Никола, се наоѓа и најголемата збирка творби од неколку периоди од творештвото, сместена во галеријата на Никола Мартиновски. Секако не заборавајте да ги пробате добро позантиот крушевски локум и слатки пуслици.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.