Дестинација Македонија! Уживајте во Охрид во (02.07-20.07.2020 и 20.08-30.10.2020)! До 60% попуст на 1, 5 или 7 ноќевања за две лица за сместување и денови по избор: работни или викенд денови во Вила Инекс, Охрид

Цена од

1100 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2480 ден.

Попуст

56%

Заштеда

1380 ден.

Купени: 34

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • Населба Св. Стефан 4

  Одведи ме таму

  070 243 625; 077 876 788

  stefanovski.dime@yahoo.com

Добивате

Понудата е за наем на апартман/соба за две лица, за термин по избор

Опции на понудата:

1 ноќевање во апартман со поглед на езеро (петок-сабота) 2,480 ден. (40 еур)
1,500 ден. (24 еур)
1 ноќевање во апартман/соба со поглед на планина (петок-сабота) 2,480 ден. (40 еур)
1,300 ден. (21 еур)
1 ноќевање во апартман со поглед на езеро (недела-четврток) 2,480 ден. (40 еур)
1,300 ден. (21 еур)
1 ноќевање во апартман/соба со поглед на планина (недела-четврток) 2,480 ден. (40 еур)
1,100 ден. (18 еур)
5 ноќевања во апартман со поглед на езеро (недела до четврток) 12,400 ден. (200 еур)
5,490 ден. (89 еур)
5 ноќевања во апартман/соба со поглед на планина (недела до четврток) 12,400 ден. (200 еур)
4,990 ден. (80 еур)
7 ноќевања во апартман со поглед на езеро 17,360 ден. (280 еур)
8,090 ден. (130 еур)
4 ноќевања за 2 лица - app/suite со поглед на езеро (2+2) (Септември) 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)
5 ноќевања за 2 лица - app/suite со поглед на езеро (2+2) (Октомври) 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)
5 ноќевања за 2 лица - app/suite со поглед на планина (2+2) (Септември) 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)
5 ноќевања за 2 лица - двокреветна соба со тераса (Септември) 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)
6 ноќевања за 2 лица - app/suite со поглед на планина (2+2) (Октомври) 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)
6 ноќевања за 2 лица - двокреветна соба со тераса (Октомври) 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)

*Во цената е вклучено користење на паркинг, интернет и ТВ

*Понудата важи за следните периоди:

 • 02.07 - 20.07.2020 
 • 20.08 - 30.10.2020

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.07.2020 до 30.10.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќи односно да купите 2 купони 
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Понудата важи за следните периоди: 02.07 - 20.07.2020 и 20.08 - 30.10.2020 год.
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице од ден директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Вила Инекс е лоцирана во првиот ред објекти на брегот на Охридското Езеро, во населбата Свети Стефан, југоисточно од градот Охрид. Лежи на самиот брег, на најубавата и најпосетената „Славија плажа“. Во непосредна близина се наоѓаат хотелите „Инекс-Горица“, „Славија“, „Белведере“, „Александар“, „Климентица“, „Холидеј М“, „Вила Свети Стефан“, „Вила Свис“ и други. Од центарот, пристаништето и стариот град, оддалечена е околу 5км.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.