Дестинација Македонија! Посетете го прекрасното Маврово во Ноември! 31% попуст на ноќевање во двокреветно студио во Вила Ива во вредност од 1200 ден. по цена од 824 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! Посетете го прекрасното Маврово во Ноември! 31% попуст на ноќевање во двокреветно студио во Вила Ива во вредност од 1200 ден. по цена од 824 ден.

img

Цена

824 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,200 ден.

Попуст

31%

Заштеда

376 ден.

Купени : 34

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање во двокреветно студио

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена од 783 ден.

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.09.2018 до 30.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • За закуп на соба потребно е да престојуваат две лица, односно да купите 2 купона
 • Пред купување на купонот, потребно е да се информирате за слободни места
 • По купувањето на купонот, потребно е истиот да го испратите на e-mail со име и презиме со цел да ја потврдите резервацијата
 • Доколку купонот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.
 • Акцијата за Mastercard бонус важи до 19.11.2018 год.

Опис

Вила Ива е на иделана локација, на зазмо 100тина метри од Заре Лазаревски Ски жичарата. Куќата располага со греење, WiFi, ТВ, сопствена опремена кујна и сопствен тоалет.

Grouper водич:

Според една легенда, во минатото тука се одиграла страшна битка, во која многу војници загинале, поради што местото го добило името „ Мавро “ односно „ Црно “ (поле).
Една од поголемите атракции во селото е старата црква „Св. Никола Летен“, која е изградена од рекански мајстори во 1850 година. Црквата е потопена под Мавровското Езеро во 1953 година, но секое лето поради варијабилниот водостој на езерото, црквата е на суво. Во средината на 90-те години на 20 век во Маврово започнува градењето на нова црква "Св. Никола", слична на потопената, која е завршена во 2006 година.
Знаменитости:

 • Црква "Св. Никола Летен"
 • Црква "Св. Никола"
 • Црква "Успение на Пресвета Богородица"
 • Црква "Св. Јован Крстител"
 • Шаркоски Рид
 • Св. Никола - некропола од доцен среден век
 • Шаркова Дупка
 • Голема Пештера
 • Пештер
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ