19% попуст на ноќевање за двајца во двокревено студио во Вила Јана, Маврово во вредност од 1550 ден. по цена од 1250 ден.

РАСПРОДАДЕНО

19% попуст на ноќевање за двајца во двокревено студио во Вила Јана, Маврово во вредност од 1550 ден. по цена од 1250 ден.

Цена

1,250 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,550 ден.

Попуст

19%

Заштеда

300 ден.

Купени : 28

 • Krstovi 1 br. 50 Mavrovo

 • 072 550 550

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 20:00 Саб-Нед: 08:00 - 20:00

Добивате

Едно ноќевања за двајца во двокревено студио во Вила Јана, Маврово


Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.11.2017 до 04.12.2017
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања

Опис

Секое студио во Вила Јана е со поглед кон езерото, греење, WiFi, ТВ, сопствена опремена кујна и сопствен тоалет.

Grouper водич:

Според една легенда, во минатото тука се одиграла страшна битка, во која многу војници загинале, поради што местото го добило името „ Мавро “ односно „ Црно “ (поле).
Една од поголемите атракции во селото е старата црква „Св. Никола Летен“, која е изградена од рекански мајстори во 1850 година. Црквата е потопена под Мавровското Езеро во 1953 година, но секое лето поради варијабилниот водостој на езерото, црквата е на суво. Во средината на 90-те години на 20 век во Маврово започнува градењето на нова црква "Св. Никола", слична на потопената, која е завршена во 2006 година.
Знаменитости:

 • Црква "Св. Никола Летен"
 • Црква "Св. Никола"
 • Црква "Успение на Пресвета Богородица"
 • Црква "Св. Јован Крстител"
 • Шаркоски Рид
 • Св. Никола - некропола од доцен среден век
 • Шаркова Дупка
 • Голема Пештера
 • Пештер
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ